Cinsel ÜrünlerGeciktirici ÜrünlerGenel

Erken Boşalma Sorunu

4 dk okuma süresi

Cinsellikte karşılaşılan can sıkıcı durumlardan bir tanesi erken boşalmadır. Erkeklerin yaşamış oldukları bu sorun ileri zamanlarda cinsel isteksizliğe yol açar. Genel olarak fiziksel sebeplerden gelişen erken boşalma bazen psikolojik olarak da gerçekleşebilir. Uzman doktorların kontrolünde erken boşalmanın neden bulunduktan sonra etkili tedavi süreci başlar. Erken boşalma sorunu ve çözüm yolları için devamını oku. Cinsel sağlık ürünleri hakkında önemli bilgiler için sitemizi hemen incele.

Erken Boşalma Nedir?

Cinsel işlev bozuklukları arasında en fazla görüleni erken boşalmadır. Erkeklerin çoğunda zaman içerisinde bu durum ortaya çıkar. Normal şartlarda erken boşalma yaşamayan kişiler fiziksel ya da psikolojik nedenlere bağlı olarak problemi yaşayabilir. Erkekler cinsel birleşmeye başladıkları andan 1-2 dakika sonra boşaldıklarında erken boşalma içerisinde olduklarını bilmelidir. Ancak bu durum çok fazla büyük bir sorun olarak görülmemelidir.

Erken Boşalma Belirtileri Neler?

Erken boşalan kişilerde çeşitli türden belirtiler görülür. Belirtiler şu şekilde sıralanabilir:

 • Cinsel istekte azalma
 • Cinsel birleşme başlamasından 1 dakika sonra boşalma
 • Cinsel birleşme başladığı anda boşalma
 • Cinsel birleşmeden önce hissedilen stres, endişe ve başarısızlık duygusu
 • Partner ile birlikte yaşanan ilişki sorunları
 • Sertleşmenin tam olarak gerçekleşememesi
 • Cinsel birleşmede sertliğin azalması
 • Boşalma kontrolünde başarısız olma

Bu belirtileri yaşayan kişilerde erken boşalma tedavisine en kısa zaman içerisinde başlanmalıdır.

Erken Boşalma Neden Olur?

Erkeklerin yaşadığı erken boşalma sorununda nedenler 2 gruba ayrılır. Bu gruplar fiziksel ve psikolojik nedenlerdir. Her ikisinin tedavi yöntemleri farklı gerçekleşir. Ancak en sık görülen erken boşalma nedeni psikolojik olandır. Çünkü fiziksel durumlar çeşitli hastalıkların var olduğunu bireylere haber verir.

Geciktirici eczane

Psikolojik Erken Boşalma Sorunu

Psikolojik şekilde gerçekleşen erken boşalma nedenleri şöyledir:

 • Endişe
 • Anksiyete
 • Cinsel deneyimsizlik
 • Geç kazanılan cinsel deneyim
 • Öz güven eksikliği
 • Yaşanılan cinsel istismar
 • Kişinin vücuduna güvenmemesi
 • Başarısızlık düşüncesi

Bahsedilen bu nedenleri yaşayanlarda erken boşalma durumunun görülmesi son derece yüksek seviyelerdedir.

Fiziksel Erken Boşalma Sorunu

Fiziksel olarak görülen erken boşalma nedenleri şunlardır:

 • Sinirsel hastalıklar
 • Hormon bozukluğu
 • Çeşitli enfeksiyon hastalıkları
 • Genetik olan yatkınlık
 • Kalp hastalıkları
 • Prostat iltihabı
 • Damar rahatsızlıkları
 • Üretra enfeksiyonu

Bu durumları yaşayan bireylerde erken boşalma riski fazladır.

Erken Boşalma Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Eski zamanlara göre günümüzde erken boşalma tedavisi oldukça etkilidir. Uzman doktorlar tarafından nedenlerin araştırılmasından sonra yapılması gereken tedavi kişilere uygulanır. Böylece en kısa süre içerisinde erken boşalma durumu ortadan kaldırılır. Tedavi içerisinde ilaç, egzersiz, jel,  Geciktirici krem, cinsel terapi ve cerrahi yöntemler bulunur.

Erken Boşalıyorum Hangi İlacı Kullanmalıyım?

İlaç tedavisi ağızdan alınan haplar üzerinden gerçekleşir. Kısaca SSRI olarak bilinen bu ilaçlar erken boşalmada oldukça etkilidir. En fazla 10 gün içerisinde etkisi görünmeye başlayan ilacın her gün kullanılması ile birlikte bulantı, esneme ve terleme gibi yan etkiler görülebilir. Yan etki yaşayan kişiler dapoksetin maddeli olan ilacı ilişkiden 1 saat önce içebilirler. Bu ilaç yan etkisi az olarak görülen gruplar arasındadır. Cialis fiyat ve etki olarak memnuniyeti oldukça yüksek olan en çok tercih edilen geciktirici hap ürünleri arasındadır.

Geciktirici Jel İşe Yarıyor Mu?

Erken boşalma tedavilerinde jeller doktorlar tarafından tavsiye edilir. İlaç dışında en etkili yöntem jel olarak bilinir. İçerisinde yer alan lokal aneztezi maddeleri sayesinde erkeklerin cinsel organlarında duyu azlığı oluşur. Böylece ilişki sırasında kontrolsüz şekilde erken boşalma gerçekleşmez. Yaşanan problemin derecesine göre krem kullanılarak tedavi yapılır.

Geciktirici Prezervatif

İlaç, jel ve kremler dışında prezervatif seçeneği de aynı şekilde tedavi yöntemi olarak kullanılır. Boşalmanın geç olması adına özel olarak üretilen prezervatifler sayesinde cinsel birleşmede problem en aza indirilir. Duyu hissini azaltan maddeleri olduğu için daha uzun süreli birleşme gerçekleşir.

Cinsel Terapi

Uzman kişilerden alınan cinsel terapiler erken boşalma probleminde kullanılan diğer tedavi yöntemi olarak bilinir. Terapi içerisinde gösterilen taktikler ve çeşitli egzersizler aracılığı ile erken boşalma probleminden kurtulmak mümkündür. Dur ve başla manevrası gibi sıkma tekniği de bireylere gösterilir. Böylece her gün yapılan bu egzersiz sayesinde problem daha da azalır.

Sıkma tekniği genel olarak cinsel birleşme esnasında boşalma hissini duyan kişilerin yaptığı bir tekniktir. Boşalma hissi geldiği anda durarak hissin geçmesi beklenir. Böylece boşalma konusunda kontrol sağlanır.

Cerrahi Müdahale

Cerrahi tedavi uygulanması gereken en son yöntemdir. Cerrahi işlemde kişilerin sinir dokuları zayıflatılır. Cinsle organı aşırı duyarlı olanlarda bu yöntem son derece etkilidir. Organa gelen sinir yolları kapatılarak aşırı duyarlılık sona erdirilir.

Benzer İçerikler
Genel

Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin İpuçları

3 dk okuma süresi
Cinsel sağlık ve iyi bir cinsel yaşam, insan sağlığı için önemlidir. Ancak, birçok kişi cinsel sağlık konuları hakkında konuşmaktan çekinir. Bu nedenle,…
Cialis HaplarıCinsel ÜrünlerGenel

Cialis 5 mg İktidarsızlık Tedavi Hapı

3 dk okuma süresi
Cialis 5 mg iktidarsızlık tedavi hapı, dünyada yaygın olarak gerektiği durumlarda insanlar tarafından kullanılıyor. Bu önemli ürün, birçok değişik türde sorunun giderilmesine…
Cinsel ÜrünlerGenel

Sildegra Nedir?

3 dk okuma süresi
Sildegra kullanımı ve sildegra nedir gibi konular erkeklerin merak ettiği konular arasında yer alır. Cinsel sağlık sorunu hemen hemen her erkekte ortaya…

Sağlık Trendi Blog

Sağlık trendi son zamanlarda herkesin peşinden koştuğu akımların arasında yer almaktadır. Poğaçamı yiyeyim oturayım evimde demenin modası çoktan geçti. Zaman sağlıklı bir hayat devridir. Sağlık trendi blog sitemizden merak ettiğiniz bilgilere ulaşmak için sitemizi hemen incele uzman yazarların makalelerinin devamını oku. Sağlıklı yaşamak isteyenler hayattan daha fazla beklentileri olan ve hayatlarının sonuna kadar aktif kalmak isteyen insanlardır. Daha sosyal bir hayatları vardır ve ne olursa olsun bu hayatta vazgeçmezler. Sağlıklı bir vücut ve beyinle de istedikleri hayata rahatlıkla devam edebilirler. Sağlık trendi akımı gün geçtikçe yayılan akımlardan bir tanesidir. Birçok dergide ve yayın kuruluşlarında bununla ilgili yazılara rastlanabilir. Herkesin önerdiği sağlık trendi farklıdır. Önemli olan kişinin kendi hayat döngüsüne ve kendi vücut yapısına uygun olanı bulmasıdır.

Dengeli Beslenme

Klasik olacak ama sağlık trendi ilk başta dengeli beslenme ile başlamaktadır. Dengeli beslenme denildiği zaman akla hemen besin piramidinin gelmesi gerekir. Her şeyden olması gerekiyor ama az az olması gerekiyor. Ayrıca dengeli beslenme kavramı kişilerin yaşadıkları hayata göre değişkenlik göstermektedir. Büyük şehirlerde gecenin ilerleyen saatlerine kadar çalışan ve uyanık kalması gereken bir insanın dengeli beslenme kavramı ile rutin bir çalışma saatine sahip bir insanın dengeli beslenme kavramı farklıdır.

Yeşil Gıdalar Tüketme

Sağlık trendleri arasında yeşil gıdaların tüketimi üst sıralarda yer almaktadır. Yeşil gıdalar günün her öğününde rahatlıkla tüketilebilir ve tüketilmesi de gerekmektedir. Yeşil gıda dediklerimiz roka, tere, pazı, ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzeler ve meyvelerin sağlıklı yağ içereni avokadodur. Salata için kullanılan yeşil yapraklı sebzeleri bol bol tüketmek gerekir. Bu gibi sebzeleri iyi yıkamak gerektiğinden birçok insan öğünlerinde geri plana atmaktadır. Yeşil yapraklı sebzeler toplu olarak yıkanıp dört beş gün kadar rahatlıkla tüketilebilir. Hava almayan bir kapta buzdolabında yıkandıktan sonra saklanabilir.

Karbonhidrat Düşmanlığı

En lezzetli ve yemesi en keyifli gıdalar her zaman karbonhidratlar olmuştur. Herkes karbonhidrat yemeyi çok sever. Sonrasında ise karbonhidrat tüketimine bağlı sağlıkta bozulmalar ve kilo artışı görülebilir. Sağlık trendi karbonhidrata savaş açmış durumda. Sadece sağlıklı karbonhidrat tüketimine izin var bu trendde ve o da az miktarda. Günde bir ya da iki dilim tam buğday ekmeği gibi. Bunun haricinde börekler ve kekler yok. Sağlık trendinde tatlıda yok. Tatlı krizi tutanlar için farklı alternatifler mevcut. Elmadan ve tarçından tatlı yapmak veya muzdan kek yapmak gibi daha sağlıklı ve havalı yiyecekler tüketilebilir.

Aralıklı Açlık

Yeni sağlık trendi akımı aralıklı açlık. Aralıklı açlık birçok diyetisyen tarafından önerilmemekle birlikte bazı vücut tiplerine iyi gelmektedir. Aralıklı açlığı diyetisyenlerin önermemesinin başlıca sebebi uzun süre aç kalındıktan sonra kan şekerinin düşmesi ve açlık krizine giren kişinin bol miktarda karbonhidrata saldırmasıdır. Ayrıca açlık yaşayan kişinin metabolizmasının da yavaşladığı söylenmektedir. Tüm bu olumsuz eleştirilere rağmen aralıklı açlık programı ile kilo verenlerin sayısı bir hayli fazladır. Aralıklı açlık programına alışmış insanlar arada kan şekeri düşmelerini ve açlık krizlerini kontrol etmek için atıştırmalıklar, bitki çayları ve kahve tüketmektedir. Bu beslenme şeklinde su tüketimi de önemlidir.

Daha Az Kafein

Kahve içmeyi herkes sever ama kahve tiryakileri ayrı sever. Günde üç kahveden az içince hiç kahve içmediğini sayanlar, farklı kahve çekirdekleri deneyenler, üçüncü nesil kahveciler de kahve içmek için şehrin öbür ucuna gitmeyi göze alanlar çoktur. Kahve zihni ayakta tutan ve enerji veren bir şeydir. Diğer taraftan ise vücuttaki tüm suyu bitiren de bir içecektir. Kahve sever insanların kahve ve su dengesini iyi tutabilmeleri için her içtikleri kahve başına fazladan iki bardak su içmeleri gerekmektedir. Sağlık trendi fazla kahveyi önermemektedir. Kahveyi bırakmak ise yoğun çalışma temposuna sahip birçok insan için mümkün değildir. Burada yapılması gereken olabildiği kadar azaltmak, gerekli durumlarda içmek ve fazladan su tüketmektir. Sıradan bir granül kahveden gereksiz yere üç dört fincan içmektense kaliteli bir çekirdek kahveden bir fincan içmek yeterlidir.

Sağlıklı Ara Öğünler

Ara öğünler vücudumuza sağlıklı yağları girmesin sağlamaktadır. Ceviz, fındık ve badem sağlık yağ açısından zengindir. Bunları tüketim şekli az olmak zorundadır fazla tüketildiği zamanlarda yağ olarak birikip kalabilir. Ayrıca bu tip kuru yemişlerin çiğ olarak tüketilmesi gerekmektedir. Kavrulmuş her kuru yemiş fazladan yağ ve tuz anlamına gelmektedir. Sağlık trendinde tuzun en aza indirilmesi gerektiği zaten bilinen bir durumdur. Kuru yemiş tüketimi ile fazladan tuz almaya gerek yoktur.

Detoks Suları

En büyük trend ise detoks sularıdır. Detoks suları hazırlanma şekline göre farklı işlevler görebilirler; Bu sulardan gerekli olanı günde ortalama 1-1.5 lt. Kadar tüketilebilir. Günlük su ihtiyacının tamamını detoks suyundan karşılamak doğru değildir mutlaka saf su da içmek gerekmektedir.

Cinsel Sağlık

Sağlık trendinin içinde cinsel sağlık mutlaka olmalıdır. Sağlıklı ve düzenli bir cinsel hayatı olmayan insanların mutlu olması mümkün değildir. Ayrıca cinsel sağlığın bozuk olması kişileri strese sokar ve ruh sağlıklarında bozulmalara sebebiyet verebilir. Cinsel sağlık ürünleri tüm çiftlere bu anlam da büyük katkılar sunmaktadır. Aktif bir cinsel hayatı olan ve partneri ile iyi anlaşan insanlar her zaman daha sağlıklı ve mutlu olan insanlardır. Cinsel güdüler insanların doğasında olan temel ihtiyaçlardan bir tanesidir.

Daha Fazla Hareket

Masa başı oturarak çalışan, her yere araba ile giden, her türlü alışverişini online olarak yapan insanlar pek de sağlıklı sayılmaz. İnsanın hayatında hareket eksin olduktan sonra geri kalan her şeyin tamam olması sağlıklı bir insan olması için yeterli değildir. Tamamen sağlıklı beslenen, su tüketimi fazla olan, cinsellik ve uykusu düzenli olan insanlar günde belli bir adımın altında hareket ettiklerinde maalesef ki sağlıklı sayılmazlar. İnsan vücudunu çalıştıran, kalbi yenileyen tek şey hareket etmektir. Bunun için arabaları bir kenara bırakıp bazı yerlere yürüyerek gitmekte fayda vardır. Market alışverişine dahi online sipariş verenlerin en azından bu işi kendileri yapması hareket etmelerini sağlayacaktır.

Yanında Öğün Taşıma

Eskiden sefer tasları vardı ve insanlar yanlarında yemek taşırdı. Yanında yemek taşıyanlara birçok insan garip bakardı ve belki de küçük görürdü. Zamanında beğenilmeyen ve hor görülen sefer tasları yeniden ortaya çıktı ve bu sefer adına sağlıkta trend dendi. Sağlıklı yaşamak isteyen herkesin yanında öğle yemeği için bir porsiyon yemek taşıması gerekmektedir. Bunun için küçük saklama kapları ya da bardak şeklinde yoğurt kapları kullanılabilir. Çevredeki insanların nasıl bakacağını önemsemeyin bir bardak müsli ve yoğurda hiç kimse hayır demez.

Minimal Bir Hayat

Sağlıklı bir hayat için minimal yaşamak gerekmektedir. Fazla eşya ve kaos her zaman yorucu olur. Daha sade ve daha küçük bir hayat daha az stres anlamına gelmektedir. Bundan dolayı sağlıklı bir hayat tercihe isteyenlerin en başta hayatlarını küçültmeleri gerekmektedir. Fazla eşyalardan, yorucu arkadaşlardan ve sizi yoran her şeyden kurtulun. Ruhunuzu dinlendirecek bir ortam yaratın ve daha az strese maruz kalın. Böylece saha sağlıklı bir hayatınız olacaktır. Sağlık Trendi Online Eczane Sitesi:  https://www.eczaanetrendi.com/ Viagra fiyat Kamagra jel Cialis fiyat