Cinsel ÜrünlerGenel

İktidarsızlık Nedenleri

4 dk okuma süresi

Psikolojisi bozulan kişilerde en fazla görülen cinsel işlev bozukluğu olarak iktidarsızlık kendisini gösterir. Psikolojik dışında fiziksel olarak yaşanan rahatsızlıklar da aynı şekilde iktidarsızlığı ortaya çıkaran sebepler arasındadır. Normal şartlarda yaşın ilerlemesi sonucunda ortaya çıkan bu durum, belirli sebeplere bağlı olarak 45 yaş ve altında da görülebiliyor. İktidarsızlık nedenleri Cinsel ilaçlar ve diğer çözüm yolları için devamını oku daha fazla bilgi için sitemizi hemen incele.

İktidarsızlık Ne Demek?

İktidarsızlık problemi cinsel birleşme için gerekli olan ereksiyon halinin kazanılamaması veya ilişkide ereksiyonun korunamaması olarak bilinir. Bu problem cinsel istekte azalma, libido kaybı, boşalma problemi ve cinsel organ eğriliği türünden farklı problemleri de kapsar.

Erkeklerde İktidarsızlık Nasıl Anlaşılır?

İktidarsızlığın anlaşılması oldukça kolaydır. Cinsel birleşme esnasında küçülme, birleşme için ereksiyon olamama ve ereksiyon olunması halinde cinsel birleşmede yumuşama durumu iktidarsızlığı gösterir. Elbette iktidarsızlığın belirtileri fiziksel ve psikolojik belirtiler olarak 2 gruba ayrılır. Her grubun kendisine özgü belirtileri vardır. Vega 100 mg gibi cinsel ürünler ile artık iktidarsızlık oldukça rahat önlenebilir bir duruma gelmiştir.

Psikolojik İktidarsızlık Belirtileri

İktidarsızlıkta psikolojik belirtiler şu şekilde görülür:

  • Ereksiyon halleri duruma bağlı olarak farklılık gösterir.
  • Ani olarak gelişen iktidarsızlık söz konusudur.
  • Geceleri sertleşme görülebilir.
  • Sabahları normal olarak sertleşme görülebilir.
  • Önceleri normal şekilde gerçekleştirilen cinsel ilişkiler ansızın ters hale dönebilir.
  • Bazı günler ereksiyon normal şekilde gerçekleşirken, bazı günler hiç gerçekleşmeyebilir.

Üstelik fiziksel sağlık sorunu bulunmadan bu belirtiler ortaya çıkar.

İktidarın Fiziksel Kaynakları

İktidar sorununda var olan fiziksel kaynaklar şöyledir:

  • Fiziksel olarak gerçekleşen iktidarsızlık ani şekilde görünenin aksine zaman içerisinde gerçekleşir.
  • Kişilerde ereksiyon gücünde uzun süre azalma bulunur.
  • Hiperlipidemi, şeker hastalığı, atar damarın tıkanması ve hipertansiyon fiziksel nedenlerdir.
  • Psikolojik problemin aksine fiziksel şekilde gerçekleşen iktidarsızlıkta durumsal değişkenlik gözlemlenmez.

Ayrıca gece ereksiyonu ve sabah ereksiyonu son derece azalabileceği gibi tamamen ortadan kalkabilir.

İktidarsızlık Sebepleri

İktidarsızlığın sebepleri arasında en öne çıkanlar psikolojik ve sistemik rahatsızlıklardır. Cinsel yaşam açısından ruh halinin önemli olduğu her zaman bilinir. Partner ve iş kaynaklı problemler her zaman stres ortamını oluşturur. Böylece erkeklerde iktidarsızlık oluşabilir. Sistemik hastalıklar içerisinde damar hastalıkları, diyabet ve yüksek kolesterol iktidarsızlığın zeminini hazırlar.

Alkol bağımlılığı ise organın uyarılma hissini etkilediğinden dolayı ereksiyon gücünde azalma görülür. Kanser ameliyatlarında ve omurga yaralanmalarında gerçekleşen sinir zedelenmeleri de ciddi derecede rol oynar. Kronik olarak böbrek ve karaciğer hastalığı yaşayanların %60’ı iktidarsızlık problemi ile yüz yüze kalırlar.

Hormonal bozukluklar da aynı şekilde problemin etkileyen faktörlerdendir. Testosteron ve tiroid bezi hormonu ereksiyonun olması için gayet önemlidir. Eksikliklerinde ise cinsel fonksiyon problemleri gün yüzüne çıkar. Prostat hastası olan kişiler cinsellik açısından çeşitli fonksiyon kaybı yaşadığı gibi iktidarsızlık problemini kazanabilirler.

Aşırı derecede sigara içenlere bakıldığında ise kalp, akciğer ve damar hastalıkları oluşabildiği için %40’ı iktidarsızlık sorununa kucak açar. Çeşitli ilaç kullanımları, obezite ve cinsel organın anatomik bozuklukları konusu iktidarsızlığın başlaması için sebepler arasında bulunur.

İktidarsızlık Yaşayanlar Ne Yapmalı?

İktidarsızlık yaşayan erkekler ilk olarak psikolojik sorunlarından uzaklaşmaları gerekir. Bunun için mutlaka profesyonel psikologlar tarafından yardım almalıdır. Obezite problemi yaşayanlar diyetisyen ile birlikte istenilen vücut kitle endeksine ulaşmalıdır. Aşırı alkol tüketenler alkolü azaltması gerektiği gibi aşırı sigara tüketenler de aynı şekilde sigarayı azaltmaları gerekir. Viagra 100 mg fiyat ve etki olarak erkeklere tavsiye edilen eczane destek ürünlerinin en başında gelir.

Tüm bu destekler ile birlikte daha kaliteli yaşam tarzı kazanılarak iktidarsızlık problemi sonlanabilir. Ancak tüm bu değişimler sonucunda yine de problem devam ediyor ise mutlaka kısa süre içerisinde uzman doktora danışılarak tedavinin adımları incelenmelidir.

İktidarsızlık Nasıl Tedavi Edilir?

İktidarsızlık sorununda psikolojik sorunlar görüldüğü takdirde psikologlar tarafından tavsiye edilen işlemler gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra ilaç tedavisi uygulanarak kişilerin cinsel işlevlerinin güçlendirilmesi sağlanır. Genellikle ilaç tedavisi hormon ve erken boşalma ile alakalıdır. Zorlu iktidarsızlık probleminde ise topikal uygulamalar ön plana çıkar.

Bu uygulama cinsel organ içerisine sertleşmesini sağlamak amacı ile çeşitli enjeksiyonlar üzerinden gerçekleştirilir. Böylece cinsel organ istenilen sertliğe ulaşarak birleşmenin kalitesi artırılır. Üstelik doktor tarafından tavsiye edilen özel vakum cihazları da destek olur. Cihazlar kullanılarak organ içerisine daha fazla kanın gelmesi sağlanır.

Böylece damar problemi olanlarda vakum cihazı önemli derecede yardımcıdır. Vakum cihazı dışında ESWT olarak adlandırılan şok terapisi de uygulanır. Bu terapi cinsel organın sertleşmesini sağlayan özellikleri bünyesinde barındırır. En son yöntem olarak cerrahi işlemlere geçilir. Cerrahi işlem ise yapılan diğer tüm uygulamaların sonuç alınamaması durumun da uygulanır.

Benzer İçerikler
Genel

Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin İpuçları

3 dk okuma süresi
Cinsel sağlık ve iyi bir cinsel yaşam, insan sağlığı için önemlidir. Ancak, birçok kişi cinsel sağlık konuları hakkında konuşmaktan çekinir. Bu nedenle,…
Cialis HaplarıCinsel ÜrünlerGenel

Cialis 5 mg İktidarsızlık Tedavi Hapı

3 dk okuma süresi
Cialis 5 mg iktidarsızlık tedavi hapı, dünyada yaygın olarak gerektiği durumlarda insanlar tarafından kullanılıyor. Bu önemli ürün, birçok değişik türde sorunun giderilmesine…
Cinsel ÜrünlerGenel

Sildegra Nedir?

3 dk okuma süresi
Sildegra kullanımı ve sildegra nedir gibi konular erkeklerin merak ettiği konular arasında yer alır. Cinsel sağlık sorunu hemen hemen her erkekte ortaya…

Sağlık Trendi Blog

Sağlık trendi son zamanlarda herkesin peşinden koştuğu akımların arasında yer almaktadır. Poğaçamı yiyeyim oturayım evimde demenin modası çoktan geçti. Zaman sağlıklı bir hayat devridir. Sağlık trendi blog sitemizden merak ettiğiniz bilgilere ulaşmak için sitemizi hemen incele uzman yazarların makalelerinin devamını oku. Sağlıklı yaşamak isteyenler hayattan daha fazla beklentileri olan ve hayatlarının sonuna kadar aktif kalmak isteyen insanlardır. Daha sosyal bir hayatları vardır ve ne olursa olsun bu hayatta vazgeçmezler. Sağlıklı bir vücut ve beyinle de istedikleri hayata rahatlıkla devam edebilirler. Sağlık trendi akımı gün geçtikçe yayılan akımlardan bir tanesidir. Birçok dergide ve yayın kuruluşlarında bununla ilgili yazılara rastlanabilir. Herkesin önerdiği sağlık trendi farklıdır. Önemli olan kişinin kendi hayat döngüsüne ve kendi vücut yapısına uygun olanı bulmasıdır.

Dengeli Beslenme

Klasik olacak ama sağlık trendi ilk başta dengeli beslenme ile başlamaktadır. Dengeli beslenme denildiği zaman akla hemen besin piramidinin gelmesi gerekir. Her şeyden olması gerekiyor ama az az olması gerekiyor. Ayrıca dengeli beslenme kavramı kişilerin yaşadıkları hayata göre değişkenlik göstermektedir. Büyük şehirlerde gecenin ilerleyen saatlerine kadar çalışan ve uyanık kalması gereken bir insanın dengeli beslenme kavramı ile rutin bir çalışma saatine sahip bir insanın dengeli beslenme kavramı farklıdır.

Yeşil Gıdalar Tüketme

Sağlık trendleri arasında yeşil gıdaların tüketimi üst sıralarda yer almaktadır. Yeşil gıdalar günün her öğününde rahatlıkla tüketilebilir ve tüketilmesi de gerekmektedir. Yeşil gıda dediklerimiz roka, tere, pazı, ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzeler ve meyvelerin sağlıklı yağ içereni avokadodur. Salata için kullanılan yeşil yapraklı sebzeleri bol bol tüketmek gerekir. Bu gibi sebzeleri iyi yıkamak gerektiğinden birçok insan öğünlerinde geri plana atmaktadır. Yeşil yapraklı sebzeler toplu olarak yıkanıp dört beş gün kadar rahatlıkla tüketilebilir. Hava almayan bir kapta buzdolabında yıkandıktan sonra saklanabilir.

Karbonhidrat Düşmanlığı

En lezzetli ve yemesi en keyifli gıdalar her zaman karbonhidratlar olmuştur. Herkes karbonhidrat yemeyi çok sever. Sonrasında ise karbonhidrat tüketimine bağlı sağlıkta bozulmalar ve kilo artışı görülebilir. Sağlık trendi karbonhidrata savaş açmış durumda. Sadece sağlıklı karbonhidrat tüketimine izin var bu trendde ve o da az miktarda. Günde bir ya da iki dilim tam buğday ekmeği gibi. Bunun haricinde börekler ve kekler yok. Sağlık trendinde tatlıda yok. Tatlı krizi tutanlar için farklı alternatifler mevcut. Elmadan ve tarçından tatlı yapmak veya muzdan kek yapmak gibi daha sağlıklı ve havalı yiyecekler tüketilebilir.

Aralıklı Açlık

Yeni sağlık trendi akımı aralıklı açlık. Aralıklı açlık birçok diyetisyen tarafından önerilmemekle birlikte bazı vücut tiplerine iyi gelmektedir. Aralıklı açlığı diyetisyenlerin önermemesinin başlıca sebebi uzun süre aç kalındıktan sonra kan şekerinin düşmesi ve açlık krizine giren kişinin bol miktarda karbonhidrata saldırmasıdır. Ayrıca açlık yaşayan kişinin metabolizmasının da yavaşladığı söylenmektedir. Tüm bu olumsuz eleştirilere rağmen aralıklı açlık programı ile kilo verenlerin sayısı bir hayli fazladır. Aralıklı açlık programına alışmış insanlar arada kan şekeri düşmelerini ve açlık krizlerini kontrol etmek için atıştırmalıklar, bitki çayları ve kahve tüketmektedir. Bu beslenme şeklinde su tüketimi de önemlidir.

Daha Az Kafein

Kahve içmeyi herkes sever ama kahve tiryakileri ayrı sever. Günde üç kahveden az içince hiç kahve içmediğini sayanlar, farklı kahve çekirdekleri deneyenler, üçüncü nesil kahveciler de kahve içmek için şehrin öbür ucuna gitmeyi göze alanlar çoktur. Kahve zihni ayakta tutan ve enerji veren bir şeydir. Diğer taraftan ise vücuttaki tüm suyu bitiren de bir içecektir. Kahve sever insanların kahve ve su dengesini iyi tutabilmeleri için her içtikleri kahve başına fazladan iki bardak su içmeleri gerekmektedir. Sağlık trendi fazla kahveyi önermemektedir. Kahveyi bırakmak ise yoğun çalışma temposuna sahip birçok insan için mümkün değildir. Burada yapılması gereken olabildiği kadar azaltmak, gerekli durumlarda içmek ve fazladan su tüketmektir. Sıradan bir granül kahveden gereksiz yere üç dört fincan içmektense kaliteli bir çekirdek kahveden bir fincan içmek yeterlidir.

Sağlıklı Ara Öğünler

Ara öğünler vücudumuza sağlıklı yağları girmesin sağlamaktadır. Ceviz, fındık ve badem sağlık yağ açısından zengindir. Bunları tüketim şekli az olmak zorundadır fazla tüketildiği zamanlarda yağ olarak birikip kalabilir. Ayrıca bu tip kuru yemişlerin çiğ olarak tüketilmesi gerekmektedir. Kavrulmuş her kuru yemiş fazladan yağ ve tuz anlamına gelmektedir. Sağlık trendinde tuzun en aza indirilmesi gerektiği zaten bilinen bir durumdur. Kuru yemiş tüketimi ile fazladan tuz almaya gerek yoktur.

Detoks Suları

En büyük trend ise detoks sularıdır. Detoks suları hazırlanma şekline göre farklı işlevler görebilirler; Bu sulardan gerekli olanı günde ortalama 1-1.5 lt. Kadar tüketilebilir. Günlük su ihtiyacının tamamını detoks suyundan karşılamak doğru değildir mutlaka saf su da içmek gerekmektedir.

Cinsel Sağlık

Sağlık trendinin içinde cinsel sağlık mutlaka olmalıdır. Sağlıklı ve düzenli bir cinsel hayatı olmayan insanların mutlu olması mümkün değildir. Ayrıca cinsel sağlığın bozuk olması kişileri strese sokar ve ruh sağlıklarında bozulmalara sebebiyet verebilir. Cinsel sağlık ürünleri tüm çiftlere bu anlam da büyük katkılar sunmaktadır. Aktif bir cinsel hayatı olan ve partneri ile iyi anlaşan insanlar her zaman daha sağlıklı ve mutlu olan insanlardır. Cinsel güdüler insanların doğasında olan temel ihtiyaçlardan bir tanesidir.

Daha Fazla Hareket

Masa başı oturarak çalışan, her yere araba ile giden, her türlü alışverişini online olarak yapan insanlar pek de sağlıklı sayılmaz. İnsanın hayatında hareket eksin olduktan sonra geri kalan her şeyin tamam olması sağlıklı bir insan olması için yeterli değildir. Tamamen sağlıklı beslenen, su tüketimi fazla olan, cinsellik ve uykusu düzenli olan insanlar günde belli bir adımın altında hareket ettiklerinde maalesef ki sağlıklı sayılmazlar. İnsan vücudunu çalıştıran, kalbi yenileyen tek şey hareket etmektir. Bunun için arabaları bir kenara bırakıp bazı yerlere yürüyerek gitmekte fayda vardır. Market alışverişine dahi online sipariş verenlerin en azından bu işi kendileri yapması hareket etmelerini sağlayacaktır.

Yanında Öğün Taşıma

Eskiden sefer tasları vardı ve insanlar yanlarında yemek taşırdı. Yanında yemek taşıyanlara birçok insan garip bakardı ve belki de küçük görürdü. Zamanında beğenilmeyen ve hor görülen sefer tasları yeniden ortaya çıktı ve bu sefer adına sağlıkta trend dendi. Sağlıklı yaşamak isteyen herkesin yanında öğle yemeği için bir porsiyon yemek taşıması gerekmektedir. Bunun için küçük saklama kapları ya da bardak şeklinde yoğurt kapları kullanılabilir. Çevredeki insanların nasıl bakacağını önemsemeyin bir bardak müsli ve yoğurda hiç kimse hayır demez.

Minimal Bir Hayat

Sağlıklı bir hayat için minimal yaşamak gerekmektedir. Fazla eşya ve kaos her zaman yorucu olur. Daha sade ve daha küçük bir hayat daha az stres anlamına gelmektedir. Bundan dolayı sağlıklı bir hayat tercihe isteyenlerin en başta hayatlarını küçültmeleri gerekmektedir. Fazla eşyalardan, yorucu arkadaşlardan ve sizi yoran her şeyden kurtulun. Ruhunuzu dinlendirecek bir ortam yaratın ve daha az strese maruz kalın. Böylece saha sağlıklı bir hayatınız olacaktır. Sağlık Trendi Online Eczane Sitesi:  https://www.sagliktrendimm.com Viagra fiyat Kamagra jel Cialis fiyat