Bayan Cinsel SağlıkCinsel ÜrünlerGenel

Vajina Daraltma

3 dk okuma süresi

Cinsel ilişki, her iki tarafın da zevk aldığı bir eylemdir. Zaman zaman bazı sorunlar ortaya çıksa da, cinsellik genelde çok sevilir. Erkeklerin sorunları iktidarsızlık, erken boşalma, geç boşalma ya da ilişkide küçülme şeklinde iken, kadınların sorunları vajinal kuruluk, vajinismus ve vajinal genişliktir. Vajina daraltma konusunda detaylı bilgi için devamını oku. Diğer cinsel bilgiler için sitemizi hemen incele.

Vajinanın dar olması her zaman kötü gibi algılanır ama aslında dar bir vajina sayesinde iki taraf da daha çok zevk alır. Vajinanın geniş olması birleşmeyi çok kolaylaştırabilir fakat eskisi kadar zevk alamazsınız. Vajinada genişlik probleminiz varsa vajina daraltma operasyonuna girmeniz gerekir.

Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

Vajinanızın kalıcı bir şekilde sıkılaşması için muhakkak ameliyat olmanız gerekir. Vajinanızı daraltmayı vaat eden ürünler, geçici olarak işinize yarayacaktır. Operasyonun diğer adı vajinoplastidir. Vajina daraltma ameliyatı, vajinanızı estetik açıdan da güzelleştirir.

Vajina daraltma ameliyatı vajinanın içindeki belli dokuları keserek ve üst üste dikerek daraltılır. Vajinadan 6-7 cm içte olan kısma kadar daraltılır ve sadece giriş kısmı değil, vajinanın tamamı daraltılır.

Vajina Daraltma Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Öncelikle ameliyat kişinin tercihine göre lokal ya da genel anestezi ile yapılabilir. Ameliyatta herhangi bir acı ya da ağrı hissetmezsiniz. Sadece sonrasında ufak tefek sızılarınız olabilir ancak çabuk geçer. Ameliyattan sonra tamamen iyileşebilmeniz için ise yaklaşık 6 hafta gereklidir. Vajina genişliğinizden çok şikâyetçi iseniz, hemen bu ameliyatı olmalısınız.

Vajina daraltma

Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrası

Vajina daraltma ameliyatı, dikiş atılarak bitirilir. Dikişler sizi korkutmasın. Ameliyatta eriyen dikişler kullanılır. Ameliyattan sonra 1-2 hafta içerisinde iyileşir. Regl olduğunuzda ise dikişleriniz düşecektir. Cinsel ilişkiye girmek için de en az 1,5 ay beklemelisiniz.

Vajina Daraltma Operasyonu Avantajları

Vajina daraltma operasyonu size güzel avantajlar sağlar. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Vajinanız tamamen estetik bir görünüme kavuşur.
  • Vajinanızın dudakları eskisine göre daha derli toplu olur.
  • Cinsel ilişkide hem siz hem de partneriniz daha fazla zevk alırsınız.
  • Vajinanızın güzelliği sayesinde özgüveniniz artar.
  • Klitoristen alacağınız zevk yoğunlaşır.

Vajina daraltma ameliyatının avantajları bu şekildedir. Vajinanız istediğiniz darlıkta değilse, genital estetiği gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Kegel Egzersizleriyle Vajina Daraltma

Vajinanızı doğal yollardan daraltmak isterseniz, kegel egzersizlerini deneyebilirsiniz. Kegel egzersizlerini yapınca pelvik taban kaslarınız güçlenecek ve böylece vajinanız daralacaktır.

Kadınlardın pelvik taban kasları, hayatlarında çok önemli bir yer kaplarlar. Ikınma, idrara çıkma, doğum yapma, dışkılama ve orgazm olma gibi şeylerde, daima pelvik taban kasları kullanılır. Çok doğum yapmak, pelvik taban kasları açısından zararlı olabilir.

Kegel Egzersizi Nasıl Yapılır?

Kegel egzersizine başlamak için öncelikle pelvik taban kaslarınızı hissedebilmeniz gerekir. Bu kasları hissedebilmek için idrara çıktığınızda yaparken birden durup tutmaya çalışabilirsiniz. İdrar tutarken kendinizi sıktığınız kaslarınız, pelvik taban kaslarınızdır.

Kegel egzersizini yapmak için, pelvik taban kaslarınızı sıkıp sıkıp bırakmanız gerekir. Pelvik taban kaslarınızı yaklaşıp 10 saniye tutup bırakmalısınız. 10 kez bu işlemi yapmalısınız. Gün içerisinde 3 kez kegel egzersizi yapmalısınız. Böylece etkili bir sonuç alabileceksiniz.

Kegel Egzersizi Kaç Günde Etki Eder?

Kegel egzersizinin etki süresi için kesin bir rakam yoktur. Ancak en azından 4 hafta boyunca bu egzersizi günde 3-4 kez uygulamanız gerekir. Daha kalıcı olmasını istiyorsanız, kegel egzersizini yaşamınızın her alanına katmanız gerekir. Siz de doğal yoldan vajinanızın daha sıkı olmasını istiyorsanız ve operasyon geçirmek istemiyorsanız, kegel egzersizini düzenli şekilde yapmalısınız. Bu şekilde, hayalinizdeki vajinal sıkılığa ulaşabilirsiniz.

Kegel Egzersizi Faydaları

Kegel egzersizleri, pelvik taban kaslarınızı güçlendirir. Bunun haricinde şu faydaları vardır;

  • Cinsel ilişkide, partnerinizin ve sizin aldığınız haz artacak.
  • Cinsel isteksizlik ya da orgazm olamama gibi problemleriniz kalmayacak.
  • İdrar kaçırma probleminiz varsa bu ortadan kalkacak. İdrar kaçırma probleminiz yoksa ileride oluşumunu engelleyecek.
  • Pelvik taban kaslarınız doğuma hazır hale gelecek.
  • Rahim, mesane ya da bağırsak sarkması gibi problemlerin oluşumunu engeller.

Kegel egzersizinin faydaları bu şekildedir. Haz dolu bir cinsel yaşam ve sağlıklı bir vajina için, her kadın bu egzersizi aksatmadan yapmalıdır. Ameliyat olmaktan korkanlar için birebir çözümdür. Bu egzersiz, ancak düzenli yapıldığında sonuç verecektir. Birkaç kez yaparak istediğiniz sonuca ulaşamazsınız. Siz de bu egzersizi yapın ve cinsel hayatınızı güzelleştirin.

Benzer İçerikler
Genel

Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin İpuçları

3 dk okuma süresi
Cinsel sağlık ve iyi bir cinsel yaşam, insan sağlığı için önemlidir. Ancak, birçok kişi cinsel sağlık konuları hakkında konuşmaktan çekinir. Bu nedenle,…
Cialis HaplarıCinsel ÜrünlerGenel

Cialis 5 mg İktidarsızlık Tedavi Hapı

3 dk okuma süresi
Cialis 5 mg iktidarsızlık tedavi hapı, dünyada yaygın olarak gerektiği durumlarda insanlar tarafından kullanılıyor. Bu önemli ürün, birçok değişik türde sorunun giderilmesine…
Cinsel ÜrünlerGenel

Sildegra Nedir?

3 dk okuma süresi
Sildegra kullanımı ve sildegra nedir gibi konular erkeklerin merak ettiği konular arasında yer alır. Cinsel sağlık sorunu hemen hemen her erkekte ortaya…

Sağlık Trendi Blog

Sağlık trendi son zamanlarda herkesin peşinden koştuğu akımların arasında yer almaktadır. Poğaçamı yiyeyim oturayım evimde demenin modası çoktan geçti. Zaman sağlıklı bir hayat devridir. Sağlık trendi blog sitemizden merak ettiğiniz bilgilere ulaşmak için sitemizi hemen incele uzman yazarların makalelerinin devamını oku. Sağlıklı yaşamak isteyenler hayattan daha fazla beklentileri olan ve hayatlarının sonuna kadar aktif kalmak isteyen insanlardır. Daha sosyal bir hayatları vardır ve ne olursa olsun bu hayatta vazgeçmezler. Sağlıklı bir vücut ve beyinle de istedikleri hayata rahatlıkla devam edebilirler. Sağlık trendi akımı gün geçtikçe yayılan akımlardan bir tanesidir. Birçok dergide ve yayın kuruluşlarında bununla ilgili yazılara rastlanabilir. Herkesin önerdiği sağlık trendi farklıdır. Önemli olan kişinin kendi hayat döngüsüne ve kendi vücut yapısına uygun olanı bulmasıdır.

Dengeli Beslenme

Klasik olacak ama sağlık trendi ilk başta dengeli beslenme ile başlamaktadır. Dengeli beslenme denildiği zaman akla hemen besin piramidinin gelmesi gerekir. Her şeyden olması gerekiyor ama az az olması gerekiyor. Ayrıca dengeli beslenme kavramı kişilerin yaşadıkları hayata göre değişkenlik göstermektedir. Büyük şehirlerde gecenin ilerleyen saatlerine kadar çalışan ve uyanık kalması gereken bir insanın dengeli beslenme kavramı ile rutin bir çalışma saatine sahip bir insanın dengeli beslenme kavramı farklıdır.

Yeşil Gıdalar Tüketme

Sağlık trendleri arasında yeşil gıdaların tüketimi üst sıralarda yer almaktadır. Yeşil gıdalar günün her öğününde rahatlıkla tüketilebilir ve tüketilmesi de gerekmektedir. Yeşil gıda dediklerimiz roka, tere, pazı, ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzeler ve meyvelerin sağlıklı yağ içereni avokadodur. Salata için kullanılan yeşil yapraklı sebzeleri bol bol tüketmek gerekir. Bu gibi sebzeleri iyi yıkamak gerektiğinden birçok insan öğünlerinde geri plana atmaktadır. Yeşil yapraklı sebzeler toplu olarak yıkanıp dört beş gün kadar rahatlıkla tüketilebilir. Hava almayan bir kapta buzdolabında yıkandıktan sonra saklanabilir.

Karbonhidrat Düşmanlığı

En lezzetli ve yemesi en keyifli gıdalar her zaman karbonhidratlar olmuştur. Herkes karbonhidrat yemeyi çok sever. Sonrasında ise karbonhidrat tüketimine bağlı sağlıkta bozulmalar ve kilo artışı görülebilir. Sağlık trendi karbonhidrata savaş açmış durumda. Sadece sağlıklı karbonhidrat tüketimine izin var bu trendde ve o da az miktarda. Günde bir ya da iki dilim tam buğday ekmeği gibi. Bunun haricinde börekler ve kekler yok. Sağlık trendinde tatlıda yok. Tatlı krizi tutanlar için farklı alternatifler mevcut. Elmadan ve tarçından tatlı yapmak veya muzdan kek yapmak gibi daha sağlıklı ve havalı yiyecekler tüketilebilir.

Aralıklı Açlık

Yeni sağlık trendi akımı aralıklı açlık. Aralıklı açlık birçok diyetisyen tarafından önerilmemekle birlikte bazı vücut tiplerine iyi gelmektedir. Aralıklı açlığı diyetisyenlerin önermemesinin başlıca sebebi uzun süre aç kalındıktan sonra kan şekerinin düşmesi ve açlık krizine giren kişinin bol miktarda karbonhidrata saldırmasıdır. Ayrıca açlık yaşayan kişinin metabolizmasının da yavaşladığı söylenmektedir. Tüm bu olumsuz eleştirilere rağmen aralıklı açlık programı ile kilo verenlerin sayısı bir hayli fazladır. Aralıklı açlık programına alışmış insanlar arada kan şekeri düşmelerini ve açlık krizlerini kontrol etmek için atıştırmalıklar, bitki çayları ve kahve tüketmektedir. Bu beslenme şeklinde su tüketimi de önemlidir.

Daha Az Kafein

Kahve içmeyi herkes sever ama kahve tiryakileri ayrı sever. Günde üç kahveden az içince hiç kahve içmediğini sayanlar, farklı kahve çekirdekleri deneyenler, üçüncü nesil kahveciler de kahve içmek için şehrin öbür ucuna gitmeyi göze alanlar çoktur. Kahve zihni ayakta tutan ve enerji veren bir şeydir. Diğer taraftan ise vücuttaki tüm suyu bitiren de bir içecektir. Kahve sever insanların kahve ve su dengesini iyi tutabilmeleri için her içtikleri kahve başına fazladan iki bardak su içmeleri gerekmektedir. Sağlık trendi fazla kahveyi önermemektedir. Kahveyi bırakmak ise yoğun çalışma temposuna sahip birçok insan için mümkün değildir. Burada yapılması gereken olabildiği kadar azaltmak, gerekli durumlarda içmek ve fazladan su tüketmektir. Sıradan bir granül kahveden gereksiz yere üç dört fincan içmektense kaliteli bir çekirdek kahveden bir fincan içmek yeterlidir.

Sağlıklı Ara Öğünler

Ara öğünler vücudumuza sağlıklı yağları girmesin sağlamaktadır. Ceviz, fındık ve badem sağlık yağ açısından zengindir. Bunları tüketim şekli az olmak zorundadır fazla tüketildiği zamanlarda yağ olarak birikip kalabilir. Ayrıca bu tip kuru yemişlerin çiğ olarak tüketilmesi gerekmektedir. Kavrulmuş her kuru yemiş fazladan yağ ve tuz anlamına gelmektedir. Sağlık trendinde tuzun en aza indirilmesi gerektiği zaten bilinen bir durumdur. Kuru yemiş tüketimi ile fazladan tuz almaya gerek yoktur.

Detoks Suları

En büyük trend ise detoks sularıdır. Detoks suları hazırlanma şekline göre farklı işlevler görebilirler; Bu sulardan gerekli olanı günde ortalama 1-1.5 lt. Kadar tüketilebilir. Günlük su ihtiyacının tamamını detoks suyundan karşılamak doğru değildir mutlaka saf su da içmek gerekmektedir.

Cinsel Sağlık

Sağlık trendinin içinde cinsel sağlık mutlaka olmalıdır. Sağlıklı ve düzenli bir cinsel hayatı olmayan insanların mutlu olması mümkün değildir. Ayrıca cinsel sağlığın bozuk olması kişileri strese sokar ve ruh sağlıklarında bozulmalara sebebiyet verebilir. Cinsel sağlık ürünleri tüm çiftlere bu anlam da büyük katkılar sunmaktadır. Aktif bir cinsel hayatı olan ve partneri ile iyi anlaşan insanlar her zaman daha sağlıklı ve mutlu olan insanlardır. Cinsel güdüler insanların doğasında olan temel ihtiyaçlardan bir tanesidir.

Daha Fazla Hareket

Masa başı oturarak çalışan, her yere araba ile giden, her türlü alışverişini online olarak yapan insanlar pek de sağlıklı sayılmaz. İnsanın hayatında hareket eksin olduktan sonra geri kalan her şeyin tamam olması sağlıklı bir insan olması için yeterli değildir. Tamamen sağlıklı beslenen, su tüketimi fazla olan, cinsellik ve uykusu düzenli olan insanlar günde belli bir adımın altında hareket ettiklerinde maalesef ki sağlıklı sayılmazlar. İnsan vücudunu çalıştıran, kalbi yenileyen tek şey hareket etmektir. Bunun için arabaları bir kenara bırakıp bazı yerlere yürüyerek gitmekte fayda vardır. Market alışverişine dahi online sipariş verenlerin en azından bu işi kendileri yapması hareket etmelerini sağlayacaktır.

Yanında Öğün Taşıma

Eskiden sefer tasları vardı ve insanlar yanlarında yemek taşırdı. Yanında yemek taşıyanlara birçok insan garip bakardı ve belki de küçük görürdü. Zamanında beğenilmeyen ve hor görülen sefer tasları yeniden ortaya çıktı ve bu sefer adına sağlıkta trend dendi. Sağlıklı yaşamak isteyen herkesin yanında öğle yemeği için bir porsiyon yemek taşıması gerekmektedir. Bunun için küçük saklama kapları ya da bardak şeklinde yoğurt kapları kullanılabilir. Çevredeki insanların nasıl bakacağını önemsemeyin bir bardak müsli ve yoğurda hiç kimse hayır demez.

Minimal Bir Hayat

Sağlıklı bir hayat için minimal yaşamak gerekmektedir. Fazla eşya ve kaos her zaman yorucu olur. Daha sade ve daha küçük bir hayat daha az stres anlamına gelmektedir. Bundan dolayı sağlıklı bir hayat tercihe isteyenlerin en başta hayatlarını küçültmeleri gerekmektedir. Fazla eşyalardan, yorucu arkadaşlardan ve sizi yoran her şeyden kurtulun. Ruhunuzu dinlendirecek bir ortam yaratın ve daha az strese maruz kalın. Böylece saha sağlıklı bir hayatınız olacaktır. Sağlık Trendi Online Eczane Sitesi:  https://www.eczaanetrendi.com/ Viagra fiyat Kamagra jel Cialis fiyat