Bayan Cinsel SağlıkCinsel ÜrünlerGenel

Cinsel Gücü Azaltan Faktörler

3 dk okuma süresi

Cinsel güç, özellikle de erkeklerin seks için ihtiyaç duydukları bir güçtür. Cinsel gücü yerinde olmayan bir erkek, seks hayatında istediği başarıları elde edemez. Bu nedenle kaliteli bir seks hayatı, cinsel güce bağlıdır. Ancak cinsel güç bazen artırılırken bazen de azaltılabilir. Her iki durumu da etkileyen bazı sebepler vardır. Peki, cinsel gücü azaltan faktörler nelerdir? İyi bir cinsellik ile cinsel güç arasında doğru orantı vardır.

Bu orantının doğru olabilmesi ise size bağlıdır. Çünkü yediğinizden içtiğinize kadar her şey cinsel gücünüzü etkileyecektir. Cinsel güç kavramına çok değer veren insanların, cinsel gücü azaltan faktörleri mutlaka bilmeleri gerekir. Böylece aradıkları heyecanlı ve adrenalin dolu seksi kolayca yaşayabilirler. Bazı erkekler, cinsel güç yetersizliği için doktora bile gitmektedirler. Ancak kendinizi cinsel gücü azaltan faktörlere maruz bıraktıkça aradığınızı kolay kolay bulamayabilirsiniz.

Sağlıksız Beslenme

Sağlıksız beslenme, cinsel gücü azaltan faktörler arasında yer alır. Özellikle de dışarıdan alınan hazır gıdalar, bu durumu daha fazla tetikler. Gazlı içecekler, konserve ve doğallığı bulunmayan diğer ürünler sağlıksız beslenme kategorisinde bulunur. Eğer sürekli olarak bu besinleri tüketirseniz, cinsel güçten düşmeye başlarsınız. Ve bu durum hem sizi hem de ilişki yaşadığınız insanı oldukça mutsuz eder. İyi bir cinsel güç için, yediklerinizin sağlıklı besinler olmasına dikkat edin. Doğal ürünlerle beslenin. Ayrıca dışarda yemek yerine evde kendinizin hazırladığı yemekleri yiyin.

Aşırı Kilo

Aşırı kilo, obezite başta olmak üzere birçok hastalığı ortaya çıkarır. Aşırı kilonun etkilediği alanlardan biri de cinsel yaşamdır. Aşırı kiloya sahip insanların cinsel güçlerinde gözle görülür bir azalma olduğu gözlemlenmiştir. Bu nedenle fazla yemek yemekten sürekli kaçınmanız gerekir. Toplumumuzda yaygın olan bir hareket vardır. Bazı insanlar, gece yatmadan evvel mutlaka yemek yerler. Ancak bunu yapmanızın sonu aşırı kiloya gider. Bundan dolayı yediklerinizi her zaman ölçülü bir şekilde yemeniz gerekir. Aksi halde aşırı kilolu olursanız, cinsel gücünüzü yavaş yavaş kaybedebilirsiniz.

Cinsel istek

Yanlış Bilinen Cinsel Bilgiler

Toplumumuzda cinselliğe dair konuşmak ayıp sayılır. Bu nedenle cinsellik hakkında bir durum merak edildiği zaman büyüklere sorulmaz. Durum böyle olunca birey, kulaktan duyma bilgilerle yetinmeye çalışır. Duyduğu her şeyi doğru kabul eden insan, cinsellik hakkında yanlış bilgilerle beynini doldurur. Bunun sonucunda da doğru bir cinsellik yaşayamaz. Cinselliğe dair yanlış bilgilerin beyinde yer edinmesi, cinsel gücü azaltan faktörler arasında bulunmaktadır. Bundan dolayı insanların cinsellik konusunda doğru bilgi sahibi olmaları gerekir. En doğru cinsel bilgiler, uzmanından öğrenilir. Bu sebepten cinsellik konusunda bir şeyi öğrenmek istiyorsanız, uzmanına sormanız daha doğru olur.

Uykusuzluk

Uykusunu yeteri kadar alamayan insanlarda cinsel gücün azaldığı gözlemlenmiştir. Uykusuzluk, beyninizi etkilediği kadar bedeninizi de büyük oranda etkiler. Bedensel bir güçsüzlük hissi yaşamanıza neden olur. Bu nedenle zamanında uyumalı ve zamanında uyanmalısınız. Uykunuzu tam olarak almadığınız takdirde istediğiniz cinsel gücü bulmanız biraz zor olur. Bundan dolayı uyku, cinsel güç için önemli bir kavramdır.

Stres

Stres ve strese eşlik eden tempolu bir hayat, cinsel gücü etkileyen faktörler arasında bulunur. İnsanları etkisi altına alan stres, beyninizi yorgun hale getirir. Bu nedenle kendinizi cinsel güce pek fazla veremezsiniz. Durum böyle olunca cinsel gücünüzü toplamak da zorlanırsınız. Stresli ve yoğun tempolu hayatınızı biraz daha sakin hale getirmeniz gerekir.

Uyuşturucu

Uyuşturucunun ne derece tehlikeli bir madde olduğunu anlatmaya hiç gerek yok. Çünkü uyuşturucu vücudunuzu tamamen bitirecek kadar zararlıdır. Uyuşturucu kullanan insanların cinsel güç konusunda sorun yaşadıkları da bilinir. Bu maddeleri kullanan kişilerin, gerek genel vücut sağlıkları gerekse cinsel sağlıkları için uyuşturucuyu bırakmaları gerekir.

Cinsel Gücü Azaltan Diğer Faktörler Nelerdir?

Cinsel gücü azaltan diğer faktörler ise şunlardır:

  • Sigara
  • Alkol
  • Konsantrasyon sorunu
  • Doping ilaçları
  • Cinsellikten korkma
  • Performans saplantısı yaşama
  • Utanma
  • Damar rahatsızlıkları

Gibi durumlar da cinsel gücü azaltan faktörler arasında bulunurlar. Cinsel gücü azaltan faktörlerden yukarıda bahsedilmiştir. Bu faktörleri kendinizden uzak tutmanız gerekir. Cinsel gücünüzü korumak sadece sizin elinizdedir. Bundan dolayı yaptıklarınıza ve yediklerine dikkat etmelisiniz. Cinsel gücün bitmesi demek, cinsel hayatınızın da bitmesi anlamına gelir.

Benzer İçerikler
Cialis HaplarıCinsel ÜrünlerGenel

Cialis 5 mg İktidarsızlık Tedavi Hapı

3 dk okuma süresi
Cialis 5 mg iktidarsızlık tedavi hapı, dünyada yaygın olarak gerektiği durumlarda insanlar tarafından kullanılıyor. Bu önemli ürün, birçok değişik türde sorunun giderilmesine…
Cinsel ÜrünlerGenel

Sildegra Nedir?

3 dk okuma süresi
Sildegra kullanımı ve sildegra nedir gibi konular erkeklerin merak ettiği konular arasında yer alır. Cinsel sağlık sorunu hemen hemen her erkekte ortaya…
Cinsel ÜrünlerGeciktirici ÜrünlerGenel

Vega 100 mg Yan Etkileri

3 dk okuma süresi
İnsanlar vega 100 mg yan etkileri ile karşılaşmaması için bu ilacı doğru kullanması gerekir. Vega, cinsel bir gıda takviyesidir. İlacın temel içerik…

Sağlık Trendi Blog

Sağlık trendi son zamanlarda herkesin peşinden koştuğu akımların arasında yer almaktadır. Poğaçamı yiyeyim oturayım evimde demenin modası çoktan geçti. Zaman sağlıklı bir hayat devridir. Sağlık trendi blog sitemizden merak ettiğiniz bilgilere ulaşmak için sitemizi hemen incele uzman yazarların makalelerinin devamını oku. Sağlıklı yaşamak isteyenler hayattan daha fazla beklentileri olan ve hayatlarının sonuna kadar aktif kalmak isteyen insanlardır. Daha sosyal bir hayatları vardır ve ne olursa olsun bu hayatta vazgeçmezler. Sağlıklı bir vücut ve beyinle de istedikleri hayata rahatlıkla devam edebilirler. Sağlık trendi akımı gün geçtikçe yayılan akımlardan bir tanesidir. Birçok dergide ve yayın kuruluşlarında bununla ilgili yazılara rastlanabilir. Herkesin önerdiği sağlık trendi farklıdır. Önemli olan kişinin kendi hayat döngüsüne ve kendi vücut yapısına uygun olanı bulmasıdır.

Dengeli Beslenme

Klasik olacak ama sağlık trendi ilk başta dengeli beslenme ile başlamaktadır. Dengeli beslenme denildiği zaman akla hemen besin piramidinin gelmesi gerekir. Her şeyden olması gerekiyor ama az az olması gerekiyor. Ayrıca dengeli beslenme kavramı kişilerin yaşadıkları hayata göre değişkenlik göstermektedir. Büyük şehirlerde gecenin ilerleyen saatlerine kadar çalışan ve uyanık kalması gereken bir insanın dengeli beslenme kavramı ile rutin bir çalışma saatine sahip bir insanın dengeli beslenme kavramı farklıdır.

Yeşil Gıdalar Tüketme

Sağlık trendleri arasında yeşil gıdaların tüketimi üst sıralarda yer almaktadır. Yeşil gıdalar günün her öğününde rahatlıkla tüketilebilir ve tüketilmesi de gerekmektedir. Yeşil gıda dediklerimiz roka, tere, pazı, ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzeler ve meyvelerin sağlıklı yağ içereni avokadodur. Salata için kullanılan yeşil yapraklı sebzeleri bol bol tüketmek gerekir. Bu gibi sebzeleri iyi yıkamak gerektiğinden birçok insan öğünlerinde geri plana atmaktadır. Yeşil yapraklı sebzeler toplu olarak yıkanıp dört beş gün kadar rahatlıkla tüketilebilir. Hava almayan bir kapta buzdolabında yıkandıktan sonra saklanabilir.

Karbonhidrat Düşmanlığı

En lezzetli ve yemesi en keyifli gıdalar her zaman karbonhidratlar olmuştur. Herkes karbonhidrat yemeyi çok sever. Sonrasında ise karbonhidrat tüketimine bağlı sağlıkta bozulmalar ve kilo artışı görülebilir. Sağlık trendi karbonhidrata savaş açmış durumda. Sadece sağlıklı karbonhidrat tüketimine izin var bu trendde ve o da az miktarda. Günde bir ya da iki dilim tam buğday ekmeği gibi. Bunun haricinde börekler ve kekler yok. Sağlık trendinde tatlıda yok. Tatlı krizi tutanlar için farklı alternatifler mevcut. Elmadan ve tarçından tatlı yapmak veya muzdan kek yapmak gibi daha sağlıklı ve havalı yiyecekler tüketilebilir.

Aralıklı Açlık

Yeni sağlık trendi akımı aralıklı açlık. Aralıklı açlık birçok diyetisyen tarafından önerilmemekle birlikte bazı vücut tiplerine iyi gelmektedir. Aralıklı açlığı diyetisyenlerin önermemesinin başlıca sebebi uzun süre aç kalındıktan sonra kan şekerinin düşmesi ve açlık krizine giren kişinin bol miktarda karbonhidrata saldırmasıdır. Ayrıca açlık yaşayan kişinin metabolizmasının da yavaşladığı söylenmektedir. Tüm bu olumsuz eleştirilere rağmen aralıklı açlık programı ile kilo verenlerin sayısı bir hayli fazladır. Aralıklı açlık programına alışmış insanlar arada kan şekeri düşmelerini ve açlık krizlerini kontrol etmek için atıştırmalıklar, bitki çayları ve kahve tüketmektedir. Bu beslenme şeklinde su tüketimi de önemlidir.

Daha Az Kafein

Kahve içmeyi herkes sever ama kahve tiryakileri ayrı sever. Günde üç kahveden az içince hiç kahve içmediğini sayanlar, farklı kahve çekirdekleri deneyenler, üçüncü nesil kahveciler de kahve içmek için şehrin öbür ucuna gitmeyi göze alanlar çoktur. Kahve zihni ayakta tutan ve enerji veren bir şeydir. Diğer taraftan ise vücuttaki tüm suyu bitiren de bir içecektir. Kahve sever insanların kahve ve su dengesini iyi tutabilmeleri için her içtikleri kahve başına fazladan iki bardak su içmeleri gerekmektedir. Sağlık trendi fazla kahveyi önermemektedir. Kahveyi bırakmak ise yoğun çalışma temposuna sahip birçok insan için mümkün değildir. Burada yapılması gereken olabildiği kadar azaltmak, gerekli durumlarda içmek ve fazladan su tüketmektir. Sıradan bir granül kahveden gereksiz yere üç dört fincan içmektense kaliteli bir çekirdek kahveden bir fincan içmek yeterlidir.

Sağlıklı Ara Öğünler

Ara öğünler vücudumuza sağlıklı yağları girmesin sağlamaktadır. Ceviz, fındık ve badem sağlık yağ açısından zengindir. Bunları tüketim şekli az olmak zorundadır fazla tüketildiği zamanlarda yağ olarak birikip kalabilir. Ayrıca bu tip kuru yemişlerin çiğ olarak tüketilmesi gerekmektedir. Kavrulmuş her kuru yemiş fazladan yağ ve tuz anlamına gelmektedir. Sağlık trendinde tuzun en aza indirilmesi gerektiği zaten bilinen bir durumdur. Kuru yemiş tüketimi ile fazladan tuz almaya gerek yoktur.

Detoks Suları

En büyük trend ise detoks sularıdır. Detoks suları hazırlanma şekline göre farklı işlevler görebilirler; Bu sulardan gerekli olanı günde ortalama 1-1.5 lt. Kadar tüketilebilir. Günlük su ihtiyacının tamamını detoks suyundan karşılamak doğru değildir mutlaka saf su da içmek gerekmektedir.

Cinsel Sağlık

Sağlık trendinin içinde cinsel sağlık mutlaka olmalıdır. Sağlıklı ve düzenli bir cinsel hayatı olmayan insanların mutlu olması mümkün değildir. Ayrıca cinsel sağlığın bozuk olması kişileri strese sokar ve ruh sağlıklarında bozulmalara sebebiyet verebilir. Cinsel sağlık ürünleri tüm çiftlere bu anlam da büyük katkılar sunmaktadır. Aktif bir cinsel hayatı olan ve partneri ile iyi anlaşan insanlar her zaman daha sağlıklı ve mutlu olan insanlardır. Cinsel güdüler insanların doğasında olan temel ihtiyaçlardan bir tanesidir.

Daha Fazla Hareket

Masa başı oturarak çalışan, her yere araba ile giden, her türlü alışverişini online olarak yapan insanlar pek de sağlıklı sayılmaz. İnsanın hayatında hareket eksin olduktan sonra geri kalan her şeyin tamam olması sağlıklı bir insan olması için yeterli değildir. Tamamen sağlıklı beslenen, su tüketimi fazla olan, cinsellik ve uykusu düzenli olan insanlar günde belli bir adımın altında hareket ettiklerinde maalesef ki sağlıklı sayılmazlar. İnsan vücudunu çalıştıran, kalbi yenileyen tek şey hareket etmektir. Bunun için arabaları bir kenara bırakıp bazı yerlere yürüyerek gitmekte fayda vardır. Market alışverişine dahi online sipariş verenlerin en azından bu işi kendileri yapması hareket etmelerini sağlayacaktır.

Yanında Öğün Taşıma

Eskiden sefer tasları vardı ve insanlar yanlarında yemek taşırdı. Yanında yemek taşıyanlara birçok insan garip bakardı ve belki de küçük görürdü. Zamanında beğenilmeyen ve hor görülen sefer tasları yeniden ortaya çıktı ve bu sefer adına sağlıkta trend dendi. Sağlıklı yaşamak isteyen herkesin yanında öğle yemeği için bir porsiyon yemek taşıması gerekmektedir. Bunun için küçük saklama kapları ya da bardak şeklinde yoğurt kapları kullanılabilir. Çevredeki insanların nasıl bakacağını önemsemeyin bir bardak müsli ve yoğurda hiç kimse hayır demez.

Minimal Bir Hayat

Sağlıklı bir hayat için minimal yaşamak gerekmektedir. Fazla eşya ve kaos her zaman yorucu olur. Daha sade ve daha küçük bir hayat daha az stres anlamına gelmektedir. Bundan dolayı sağlıklı bir hayat tercihe isteyenlerin en başta hayatlarını küçültmeleri gerekmektedir. Fazla eşyalardan, yorucu arkadaşlardan ve sizi yoran her şeyden kurtulun. Ruhunuzu dinlendirecek bir ortam yaratın ve daha az strese maruz kalın. Böylece saha sağlıklı bir hayatınız olacaktır. Sağlık Trendi Online Eczane Sitesi:  https://www.sagliktrendimm.com Viagra fiyat Kamagra jel Cialis fiyat