Cinsel ÜrünlerGenel

Prezervatif Çeşitleri

3 dk okuma süresi

Prezervatifler veya diğer isimleriyle kondom olan gereçler; cinsel yolla bulaşan hastalıkların bazılarını önleyebilen, gebelik istemeyen tarafların bebek sahibi olmalarını çok yüksek oranda azaltan ve kendi içinde çeşitleri olan nesnelerdir. Her ilişkide fantezi anlayışının ve ilişkinin yaşanmak istendiği boyutun farklı olmasından dolayı kondomlar içinde de seçenekler oluşturulmuştur. Bu nedenle; prezervatifler için oluşturulan çeşitler nelerdir, neden kondom yani prezervatif çeşitleri üretiliyor, hangi ilişkilerde hangi kondomlar kullanılmalıdır, bilerek prezervatif seçilmelidir.

Prezervatif Çeşitleri Nelerdir?

Prezervatifler, hangi işlevle kullanılacağı alanı genişletilmek istendiği için çok sayıda türden oluşur.

Kondomlar için oluşturulan seçenekler şunlardır:

  • Afrodizyak etkisi katılan kondomlar
  • Ekstra kayganlaştırıcı içeren prezervatifler
  • Kabartma ve tırtık içeren çeşitler
  • Kalın yapılı kondomlar
  • İnce veya ultra ince seçenekler
  • Penis ucu uzatıcı kondomlar
  • Dar ve haz artıran kondomlar
  • Kokulu ve aromalı olan seçenekler
  • Kadınla erkeğe ayrı ayrı ama aynı anda haz yaşatanlar
  • Farklı markaların çeşitli sloganlarla ve çeşitli isimleri takarak oluşturduğu, plastik dışı malzemelerden üretilen kondomlar

Şeklindedir. Yaşanacak fanteziye bağlı kondom seçimiyle zevkin doruklarına ulaşılabilecektir.

Prezervatif Çeşitleri Ne İşe Yarar?

Her kondomun kendine has görevi vardır. Ultra ince veya yalnızca ince plastikten üretilen kondomlar sayesinde erkek penisi ince şekilde çevrelenir. Yani kadın vajinasına ulaşım, temas, sıcaklığı hissetmek kolaydır. Kalın olanlar geç boşalma ihtiyacı duyan erkekler için his oranını azaltır ve idealdir. Penis ucu eklentisi olanlar, cinsellikte büyük penis arzusu fantezisinde deneyim sunar.

Afrodizyak etkisi yalnızca cinselliği değil de tüm duygularla duyular eyleme dökülmek istendiğinde iş görecektir. Aroması ve kokusu olan kondomlarsa; kadınların vajinalarıyla tat almış hissi duymasına, aromaların ağızda dahi hissedilmesine, cinsellikte aroma veren yiyecekler yeniyor hissi oluşmasına imkan sunulur. Kondomların türlerine göre işlevi böyleyken, kadınla erkek arasındaki hayal gücü ve cinsel değişikliklerle yarar sonuçları artırılacaktır.

Prezervatif Çeşitleri Kullanımı

Prezervatiflerin kullanımı erkeklere mahsustur. Yani bir kondom kadın bedeninde tek başına bir amacı yerine getiremez. Erkeklerin penislerinin dışına bu plastikten yapılan ürünleri takarak yerleştirmeleri gerekir. İlk olarak kondom poşetinin açılması ve poşet içerisinde özel olarak sarmalanmış olan prezervatifin alınması sağlanır. Kondomun kıvrım şeklinde sarıldığı şekli, aşağı doğru itildiği zaman açılacak şekilde penis ucuna geçirilir. Sıvazlama şeklinde yukardan aşağı doğru penisin üzerine takılan kondomun üst kısmının biraz bol olmasını sağlamak için aşağıdan yukarı, kondom çıkarılmadan biraz oynatılması sağlanır. Penisin uzun kısmının tümü çerçeve içerisine alan kondom artık kullanım için uygun halindedir.

Prezervatif Kullanım Hataları

Prezervatifler poşet içerisinden çıkarıldıktan sonra takılırken kolaylık olsun diye özel şekilde kıvrılmış halde bulunur. Bu aşamada panikle acele edilmesi veya kullanım bilinmediği için kıvrık kısmın tamamının açılması takma aşamasını zorlaştırır. Bu sebeple penis başına kondom takılmadan ve takıldıktan sonra aşağı ineceği anlaşılmadan ürün takılmaya çalışılmamalıdır. Bir diğer sıkça yapılan hata, kondomun ikinci kez kullanılmayı denenmesidir.

Vajinanın içi mikrop direnci az olan, steril olması gereken bir iç alandır. Bu sebeple kullanılmış olan kondom tekrar kullanılmak istendiğinde vajina içerisine sayısız bakteri ve mikrop yerleştirilerek hastalıklar oluşturulabilir. Ayrıca erkeklerin iç kısma boşalmalarından sonra tekrar aynı kondomu takmaya çalışmalarında vajinaya sperm bulaşması ve hamile kalınması yaşanabilir. Tüm bunların yanında kondomlar plastikten üretilen ve sağlam olan ürünler olsa da tırnak ve delici aletlerle yırtılmalar olabilen ürünlerdendir. Spermlerden kesin korunma isteniyorsa uzun tırnaklarla kondoma baskı yapılmamalıdır.

Prezervatif Ne Sıklıkta Takılabilir?

Prezervatiflerin takılarak kullanılması, cinsel ilişkide korunma yöntemlerinin ne miktarda uygulanmak istendiğine göre bir sıklıkla sağlanmalıdır. Örnek olarak iki sene boyunca hem hamilelik hem de cinsel yoldan alınabilecek hastalıkların önü kesilmek isteniyorsa o iki yıl içerisindeki her boşalma için mutlaka bir kondom kullanılacaktır.

Ancak hastalıkların cinsel şekilde alınmayacağına sağlık testleriyle emin olan, kadının hamile kalması istenen cinsellikte kondom kullanma sıklığı sıfıra indirilmelidir. Kondomların sağlık açısından herhangi bir olumsuz varlığı içermemesi, ilaç gibi direnç oluşturucu veya kırıcı olmaması, maliyeti az olmasıyla her ilişkide keyfi olarak kondom kullanılabilmesi imkanlı bir olaydır. Belirtilenlerin kavranması halinde kondom kullanım sıklığının tamamen şahsi bir sıklık olması gerektiği, hayat beklentilerine göre karara varılarak taraflarca belirleneceği görülecektir.

Kampanyalı Eczane Ürünleri Satış Sitesi: https://www.eczzanetrendi.com/

Benzer İçerikler
Genel

Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin İpuçları

3 dk okuma süresi
Cinsel sağlık ve iyi bir cinsel yaşam, insan sağlığı için önemlidir. Ancak, birçok kişi cinsel sağlık konuları hakkında konuşmaktan çekinir. Bu nedenle,…
Cialis HaplarıCinsel ÜrünlerGenel

Cialis 5 mg İktidarsızlık Tedavi Hapı

3 dk okuma süresi
Cialis 5 mg iktidarsızlık tedavi hapı, dünyada yaygın olarak gerektiği durumlarda insanlar tarafından kullanılıyor. Bu önemli ürün, birçok değişik türde sorunun giderilmesine…
Cinsel ÜrünlerGenel

Sildegra Nedir?

3 dk okuma süresi
Sildegra kullanımı ve sildegra nedir gibi konular erkeklerin merak ettiği konular arasında yer alır. Cinsel sağlık sorunu hemen hemen her erkekte ortaya…

Sağlık Trendi Blog

Sağlık trendi son zamanlarda herkesin peşinden koştuğu akımların arasında yer almaktadır. Poğaçamı yiyeyim oturayım evimde demenin modası çoktan geçti. Zaman sağlıklı bir hayat devridir. Sağlık trendi blog sitemizden merak ettiğiniz bilgilere ulaşmak için sitemizi hemen incele uzman yazarların makalelerinin devamını oku. Sağlıklı yaşamak isteyenler hayattan daha fazla beklentileri olan ve hayatlarının sonuna kadar aktif kalmak isteyen insanlardır. Daha sosyal bir hayatları vardır ve ne olursa olsun bu hayatta vazgeçmezler. Sağlıklı bir vücut ve beyinle de istedikleri hayata rahatlıkla devam edebilirler. Sağlık trendi akımı gün geçtikçe yayılan akımlardan bir tanesidir. Birçok dergide ve yayın kuruluşlarında bununla ilgili yazılara rastlanabilir. Herkesin önerdiği sağlık trendi farklıdır. Önemli olan kişinin kendi hayat döngüsüne ve kendi vücut yapısına uygun olanı bulmasıdır.

Dengeli Beslenme

Klasik olacak ama sağlık trendi ilk başta dengeli beslenme ile başlamaktadır. Dengeli beslenme denildiği zaman akla hemen besin piramidinin gelmesi gerekir. Her şeyden olması gerekiyor ama az az olması gerekiyor. Ayrıca dengeli beslenme kavramı kişilerin yaşadıkları hayata göre değişkenlik göstermektedir. Büyük şehirlerde gecenin ilerleyen saatlerine kadar çalışan ve uyanık kalması gereken bir insanın dengeli beslenme kavramı ile rutin bir çalışma saatine sahip bir insanın dengeli beslenme kavramı farklıdır.

Yeşil Gıdalar Tüketme

Sağlık trendleri arasında yeşil gıdaların tüketimi üst sıralarda yer almaktadır. Yeşil gıdalar günün her öğününde rahatlıkla tüketilebilir ve tüketilmesi de gerekmektedir. Yeşil gıda dediklerimiz roka, tere, pazı, ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzeler ve meyvelerin sağlıklı yağ içereni avokadodur. Salata için kullanılan yeşil yapraklı sebzeleri bol bol tüketmek gerekir. Bu gibi sebzeleri iyi yıkamak gerektiğinden birçok insan öğünlerinde geri plana atmaktadır. Yeşil yapraklı sebzeler toplu olarak yıkanıp dört beş gün kadar rahatlıkla tüketilebilir. Hava almayan bir kapta buzdolabında yıkandıktan sonra saklanabilir.

Karbonhidrat Düşmanlığı

En lezzetli ve yemesi en keyifli gıdalar her zaman karbonhidratlar olmuştur. Herkes karbonhidrat yemeyi çok sever. Sonrasında ise karbonhidrat tüketimine bağlı sağlıkta bozulmalar ve kilo artışı görülebilir. Sağlık trendi karbonhidrata savaş açmış durumda. Sadece sağlıklı karbonhidrat tüketimine izin var bu trendde ve o da az miktarda. Günde bir ya da iki dilim tam buğday ekmeği gibi. Bunun haricinde börekler ve kekler yok. Sağlık trendinde tatlıda yok. Tatlı krizi tutanlar için farklı alternatifler mevcut. Elmadan ve tarçından tatlı yapmak veya muzdan kek yapmak gibi daha sağlıklı ve havalı yiyecekler tüketilebilir.

Aralıklı Açlık

Yeni sağlık trendi akımı aralıklı açlık. Aralıklı açlık birçok diyetisyen tarafından önerilmemekle birlikte bazı vücut tiplerine iyi gelmektedir. Aralıklı açlığı diyetisyenlerin önermemesinin başlıca sebebi uzun süre aç kalındıktan sonra kan şekerinin düşmesi ve açlık krizine giren kişinin bol miktarda karbonhidrata saldırmasıdır. Ayrıca açlık yaşayan kişinin metabolizmasının da yavaşladığı söylenmektedir. Tüm bu olumsuz eleştirilere rağmen aralıklı açlık programı ile kilo verenlerin sayısı bir hayli fazladır. Aralıklı açlık programına alışmış insanlar arada kan şekeri düşmelerini ve açlık krizlerini kontrol etmek için atıştırmalıklar, bitki çayları ve kahve tüketmektedir. Bu beslenme şeklinde su tüketimi de önemlidir.

Daha Az Kafein

Kahve içmeyi herkes sever ama kahve tiryakileri ayrı sever. Günde üç kahveden az içince hiç kahve içmediğini sayanlar, farklı kahve çekirdekleri deneyenler, üçüncü nesil kahveciler de kahve içmek için şehrin öbür ucuna gitmeyi göze alanlar çoktur. Kahve zihni ayakta tutan ve enerji veren bir şeydir. Diğer taraftan ise vücuttaki tüm suyu bitiren de bir içecektir. Kahve sever insanların kahve ve su dengesini iyi tutabilmeleri için her içtikleri kahve başına fazladan iki bardak su içmeleri gerekmektedir. Sağlık trendi fazla kahveyi önermemektedir. Kahveyi bırakmak ise yoğun çalışma temposuna sahip birçok insan için mümkün değildir. Burada yapılması gereken olabildiği kadar azaltmak, gerekli durumlarda içmek ve fazladan su tüketmektir. Sıradan bir granül kahveden gereksiz yere üç dört fincan içmektense kaliteli bir çekirdek kahveden bir fincan içmek yeterlidir.

Sağlıklı Ara Öğünler

Ara öğünler vücudumuza sağlıklı yağları girmesin sağlamaktadır. Ceviz, fındık ve badem sağlık yağ açısından zengindir. Bunları tüketim şekli az olmak zorundadır fazla tüketildiği zamanlarda yağ olarak birikip kalabilir. Ayrıca bu tip kuru yemişlerin çiğ olarak tüketilmesi gerekmektedir. Kavrulmuş her kuru yemiş fazladan yağ ve tuz anlamına gelmektedir. Sağlık trendinde tuzun en aza indirilmesi gerektiği zaten bilinen bir durumdur. Kuru yemiş tüketimi ile fazladan tuz almaya gerek yoktur.

Detoks Suları

En büyük trend ise detoks sularıdır. Detoks suları hazırlanma şekline göre farklı işlevler görebilirler; Bu sulardan gerekli olanı günde ortalama 1-1.5 lt. Kadar tüketilebilir. Günlük su ihtiyacının tamamını detoks suyundan karşılamak doğru değildir mutlaka saf su da içmek gerekmektedir.

Cinsel Sağlık

Sağlık trendinin içinde cinsel sağlık mutlaka olmalıdır. Sağlıklı ve düzenli bir cinsel hayatı olmayan insanların mutlu olması mümkün değildir. Ayrıca cinsel sağlığın bozuk olması kişileri strese sokar ve ruh sağlıklarında bozulmalara sebebiyet verebilir. Cinsel sağlık ürünleri tüm çiftlere bu anlam da büyük katkılar sunmaktadır. Aktif bir cinsel hayatı olan ve partneri ile iyi anlaşan insanlar her zaman daha sağlıklı ve mutlu olan insanlardır. Cinsel güdüler insanların doğasında olan temel ihtiyaçlardan bir tanesidir.

Daha Fazla Hareket

Masa başı oturarak çalışan, her yere araba ile giden, her türlü alışverişini online olarak yapan insanlar pek de sağlıklı sayılmaz. İnsanın hayatında hareket eksin olduktan sonra geri kalan her şeyin tamam olması sağlıklı bir insan olması için yeterli değildir. Tamamen sağlıklı beslenen, su tüketimi fazla olan, cinsellik ve uykusu düzenli olan insanlar günde belli bir adımın altında hareket ettiklerinde maalesef ki sağlıklı sayılmazlar. İnsan vücudunu çalıştıran, kalbi yenileyen tek şey hareket etmektir. Bunun için arabaları bir kenara bırakıp bazı yerlere yürüyerek gitmekte fayda vardır. Market alışverişine dahi online sipariş verenlerin en azından bu işi kendileri yapması hareket etmelerini sağlayacaktır.

Yanında Öğün Taşıma

Eskiden sefer tasları vardı ve insanlar yanlarında yemek taşırdı. Yanında yemek taşıyanlara birçok insan garip bakardı ve belki de küçük görürdü. Zamanında beğenilmeyen ve hor görülen sefer tasları yeniden ortaya çıktı ve bu sefer adına sağlıkta trend dendi. Sağlıklı yaşamak isteyen herkesin yanında öğle yemeği için bir porsiyon yemek taşıması gerekmektedir. Bunun için küçük saklama kapları ya da bardak şeklinde yoğurt kapları kullanılabilir. Çevredeki insanların nasıl bakacağını önemsemeyin bir bardak müsli ve yoğurda hiç kimse hayır demez.

Minimal Bir Hayat

Sağlıklı bir hayat için minimal yaşamak gerekmektedir. Fazla eşya ve kaos her zaman yorucu olur. Daha sade ve daha küçük bir hayat daha az stres anlamına gelmektedir. Bundan dolayı sağlıklı bir hayat tercihe isteyenlerin en başta hayatlarını küçültmeleri gerekmektedir. Fazla eşyalardan, yorucu arkadaşlardan ve sizi yoran her şeyden kurtulun. Ruhunuzu dinlendirecek bir ortam yaratın ve daha az strese maruz kalın. Böylece saha sağlıklı bir hayatınız olacaktır. Sağlık Trendi Online Eczane Sitesi:  https://www.eczaanetrendi.com/ Viagra fiyat Kamagra jel Cialis fiyat