Bayan Cinsel SağlıkCinsel ÜrünlerGenel

Cinsel İstek Artışı İçin Ne Yapmalı

4 dk okuma süresi

Cinsel isteksizliğin sebeplerinin araştırılması, tedavi yöntemlerinin de belirler. Cinsel isteksizliğin biyolojik, psikolojik, fiziksel sebepleri olabileceği gibi, kişinin yaşadığı kültürden kaynaklı, cinsel tabularda cinsel isteksizliğe sebep olur. Cinsel isteksizlik her iki cinste de görülür. Ancak cinsel isteksizlik en fazla kadınlarda görülür. Bu durum cinsel işlevin yerine getirilememesi veya cinsel işlev sırasında orgazma ulaşılamamasına sebep olur. Cinsel istek artışı için ne yapmalı devamını oku hemen incele. Azdırıcı ilaçlar adı verilen ürünleri online eczane satış sitelerinden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Cinsel isteksizlik daha önce var olan veya sonradan edinilen isteksizlik olarak iki ana gruba ayrılır. Daha önce var olan cinsel isteksizlik kişinin fizyolojik yapısı, edindiği kültürlere bağlı olarak kendini gösterir. Sonradan edinilen cinsel isteksizlik, kişide gelişen stres, kaygı, psikolojik rahatsızlıklar, nörolojik rahatsızlıklar ve kanser gibi nedenlerle ortaya çıkar. Kişinin durumuna göre cinsel istek artırıcı yöntemler değişiklik gösterir.

Cinsel İstek Artışı İçin Terapiler

Stres, kaygı, yorucu yaşam tarzı insanlarda cinsel isteklerin azalmasına sebep olur. Bu durumun sürdürebilir olması, kişide zamanla psikolojik ve biyolojik sorunlara yol açar. Ayrıca kişilerin yaşamış oldukları travmalar da, cinsel isteğin azalmasına sebep olur. Kişilerin stres ve kaygılarından kurtulmak, yaşanan travmaların artırılmasına yönelik düzenlenen terapiler, kişilerin kendilerine öz güven kazandırarak, cinsel isteğin artışına sebep olur. Gerekli durumlarda antidepresan ilaçlarla terapi desteklenir.

Cinsel İstek Artışı İçin İlaç Tedavisi

Cinsel isteksizliğin biyolojik sebeplerinin ortaya konulması gerekir. Sebeplerin ortaya konulmasında uygulanan testler ve tahliller;

  • Yumurtalık testi ve tahlili.
  • Sperm testi ve tahlili.
  • İdrar tahlili.
  • Kan tahlili.
  • Hormon testi.
  • Kan ve şeker tahlili.
  • Testosteron tahlili.
  • Fizyolojik testler.

Test ve tahlillerden oluşur. Hekimin ihtiyaç duyması halinde, sorunun kaynağına yönelik diğer testler ve tedavilerde uygulanır. Cinsel isteksizliğin sebebini oluşturan biyolojik veya fizyolojik nedenlere bağlı olarak ilaç tedavisi uygulanır. Bu sayede cinsel istek artırılır. Yeterli kan akışı sağlanamaması durumunda, damar yolunun açılması ve diğer cerrahi yöntemler uygulanır.

Cinsel İstek Artışı İçin Beslenme Yöntemleri

Bazı durumlarda kişinin yeterli beslenememesi, ya da yanlış beslenmesi sonucu cinsel isteksizlik meydana gelir. Yeterli ve doğru beslendiğinde, bu sebepten meydana gelen isteksizlik ortadan kalkar. Bazı bitkiler afrodizyak etki yaratır. Ceviz, fındık gibi kabuklu yiyecekler, sarımsak, soğan, bamya gibi sebzeler, bakliyat türü besinlerin afrodizyak içerikli besinlerdir.

Çakşır, yaban sümbülü gibi yabani besin maddeleri isteği arzulanan düzeyde artırır. Birçok rahatsızlığın tedavisinde etkili sonuçlar veren bal, bu amaçla da kullanılır. Cinsel istek artışı için sadece bitkisel besinler bulunmaz. Özellikle kabuklu deniz ürünleri, balık türleri doğal birer afrodizyaktır. Cinsel isteğin artışı için, alkol, uyuşturucu ve uyarıcı maddeler, kan dolaşımını azaltıcı yağlı besinler, aşırı kafein içerikli içeceklerin kullanılmamalıdır. Vücut kitle endeksinin korunması etkili sonuçlar verir.

Cinsel İstek Artışı İçin Egzersiz

Yapmak Vücudu aşırı yormayan spor aktiviteleri, günlük yürüyüşler, tempolu koşu yeterli kan akışını sağlayarak ve vücuda zindelik kazandırarak cinsel istek artırıcı etki yaratır. Bunlardan başka Kegel egzersizi, cinsel isteğin artırılmasında önemli rol oynar. Pelvik kaslarının kasılıp, gevşetilmesi ile penisin ve vajinanın hareketlerini sağlayan kaslar geliştirilir. Bu durum penise ve vajinanın daha fazla uyarılmasını sağlayarak, cinsel isteği artırır.

Cinsel İstek Artışı İçin Cinsel Ürünler

Cinsel istek artışı için üretilen Bayan azdırıcı haplar, jeller, spreyler, kremler bulunur. Bu ürünler orgazma sorunu yaşayan kişilerde, erken boşalma sorunlarında, performans artışı içinde kullanılır. Bayan ve erkek kullanımı için özel olarak üretilmişlerdir. Kişisel kullanılan ürünlerden olması sebebi ile sık tercih edilen yöntemlerdendir. Bu tür ürünler penise ve vajinaya yeterli kan akışını sağlayarak, uyarıyı artırarak cinsel isteği artırır.

Kullanım süresi cinsel aktiviteye bağlı olarak, sürekli kullanım gerektirmediğinden fazla yan etkileri de görülmez. Kronik hastalığı bulunan kişiler bu tür ürünleri kullanması ciddi sorunlara yol açar. Viagra 30 tablet gibi ürünler erkekler için kullanımı uygun cinsel istek artırıcı ürünlerdir.

Cinsel İstek Artışı İçin Enjeksiyon Yöntemi

Bu yöntem ereksiyon sorunu yaşayan erkekler için uygulanan yöntemlerdendir. Genellikle sertleşme sorunu yaşayan kişiler için üretilmiştir. Yöntem ilk olarak hekim tarafından uygulanır, devamında yöntemi öğrenen kişi kendisi de kolaylıkla yöntemi kullanır. Bu yöntem uygulandığında penisin ereksiyona geçmesi ile aynı zamanda cinsel istek artışı da gösterir.

Cinsel İstek Artışı İçin Ön Sevişme

 Cinsel isteği artırıcı ve etkili yöntemlerdendir. Bu sayede çiftler, uyarılma noktalarını keşfeder. Partneri tarafından keşfedilen uyarı noktaları, yeterli uyarı sinyalini aldığında, cinsel istekte hissedilir derecede artış görülür. Cinsel istek artışı için ne yapmalı daha fazla bilgi için sitemizi hemen incele.

Benzer İçerikler
Genel

Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin İpuçları

3 dk okuma süresi
Cinsel sağlık ve iyi bir cinsel yaşam, insan sağlığı için önemlidir. Ancak, birçok kişi cinsel sağlık konuları hakkında konuşmaktan çekinir. Bu nedenle,…
Cialis HaplarıCinsel ÜrünlerGenel

Cialis 5 mg İktidarsızlık Tedavi Hapı

3 dk okuma süresi
Cialis 5 mg iktidarsızlık tedavi hapı, dünyada yaygın olarak gerektiği durumlarda insanlar tarafından kullanılıyor. Bu önemli ürün, birçok değişik türde sorunun giderilmesine…
Cinsel ÜrünlerGenel

Sildegra Nedir?

3 dk okuma süresi
Sildegra kullanımı ve sildegra nedir gibi konular erkeklerin merak ettiği konular arasında yer alır. Cinsel sağlık sorunu hemen hemen her erkekte ortaya…

Sağlık Trendi Blog

Sağlık trendi son zamanlarda herkesin peşinden koştuğu akımların arasında yer almaktadır. Poğaçamı yiyeyim oturayım evimde demenin modası çoktan geçti. Zaman sağlıklı bir hayat devridir. Sağlık trendi blog sitemizden merak ettiğiniz bilgilere ulaşmak için sitemizi hemen incele uzman yazarların makalelerinin devamını oku. Sağlıklı yaşamak isteyenler hayattan daha fazla beklentileri olan ve hayatlarının sonuna kadar aktif kalmak isteyen insanlardır. Daha sosyal bir hayatları vardır ve ne olursa olsun bu hayatta vazgeçmezler. Sağlıklı bir vücut ve beyinle de istedikleri hayata rahatlıkla devam edebilirler. Sağlık trendi akımı gün geçtikçe yayılan akımlardan bir tanesidir. Birçok dergide ve yayın kuruluşlarında bununla ilgili yazılara rastlanabilir. Herkesin önerdiği sağlık trendi farklıdır. Önemli olan kişinin kendi hayat döngüsüne ve kendi vücut yapısına uygun olanı bulmasıdır.

Dengeli Beslenme

Klasik olacak ama sağlık trendi ilk başta dengeli beslenme ile başlamaktadır. Dengeli beslenme denildiği zaman akla hemen besin piramidinin gelmesi gerekir. Her şeyden olması gerekiyor ama az az olması gerekiyor. Ayrıca dengeli beslenme kavramı kişilerin yaşadıkları hayata göre değişkenlik göstermektedir. Büyük şehirlerde gecenin ilerleyen saatlerine kadar çalışan ve uyanık kalması gereken bir insanın dengeli beslenme kavramı ile rutin bir çalışma saatine sahip bir insanın dengeli beslenme kavramı farklıdır.

Yeşil Gıdalar Tüketme

Sağlık trendleri arasında yeşil gıdaların tüketimi üst sıralarda yer almaktadır. Yeşil gıdalar günün her öğününde rahatlıkla tüketilebilir ve tüketilmesi de gerekmektedir. Yeşil gıda dediklerimiz roka, tere, pazı, ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzeler ve meyvelerin sağlıklı yağ içereni avokadodur. Salata için kullanılan yeşil yapraklı sebzeleri bol bol tüketmek gerekir. Bu gibi sebzeleri iyi yıkamak gerektiğinden birçok insan öğünlerinde geri plana atmaktadır. Yeşil yapraklı sebzeler toplu olarak yıkanıp dört beş gün kadar rahatlıkla tüketilebilir. Hava almayan bir kapta buzdolabında yıkandıktan sonra saklanabilir.

Karbonhidrat Düşmanlığı

En lezzetli ve yemesi en keyifli gıdalar her zaman karbonhidratlar olmuştur. Herkes karbonhidrat yemeyi çok sever. Sonrasında ise karbonhidrat tüketimine bağlı sağlıkta bozulmalar ve kilo artışı görülebilir. Sağlık trendi karbonhidrata savaş açmış durumda. Sadece sağlıklı karbonhidrat tüketimine izin var bu trendde ve o da az miktarda. Günde bir ya da iki dilim tam buğday ekmeği gibi. Bunun haricinde börekler ve kekler yok. Sağlık trendinde tatlıda yok. Tatlı krizi tutanlar için farklı alternatifler mevcut. Elmadan ve tarçından tatlı yapmak veya muzdan kek yapmak gibi daha sağlıklı ve havalı yiyecekler tüketilebilir.

Aralıklı Açlık

Yeni sağlık trendi akımı aralıklı açlık. Aralıklı açlık birçok diyetisyen tarafından önerilmemekle birlikte bazı vücut tiplerine iyi gelmektedir. Aralıklı açlığı diyetisyenlerin önermemesinin başlıca sebebi uzun süre aç kalındıktan sonra kan şekerinin düşmesi ve açlık krizine giren kişinin bol miktarda karbonhidrata saldırmasıdır. Ayrıca açlık yaşayan kişinin metabolizmasının da yavaşladığı söylenmektedir. Tüm bu olumsuz eleştirilere rağmen aralıklı açlık programı ile kilo verenlerin sayısı bir hayli fazladır. Aralıklı açlık programına alışmış insanlar arada kan şekeri düşmelerini ve açlık krizlerini kontrol etmek için atıştırmalıklar, bitki çayları ve kahve tüketmektedir. Bu beslenme şeklinde su tüketimi de önemlidir.

Daha Az Kafein

Kahve içmeyi herkes sever ama kahve tiryakileri ayrı sever. Günde üç kahveden az içince hiç kahve içmediğini sayanlar, farklı kahve çekirdekleri deneyenler, üçüncü nesil kahveciler de kahve içmek için şehrin öbür ucuna gitmeyi göze alanlar çoktur. Kahve zihni ayakta tutan ve enerji veren bir şeydir. Diğer taraftan ise vücuttaki tüm suyu bitiren de bir içecektir. Kahve sever insanların kahve ve su dengesini iyi tutabilmeleri için her içtikleri kahve başına fazladan iki bardak su içmeleri gerekmektedir. Sağlık trendi fazla kahveyi önermemektedir. Kahveyi bırakmak ise yoğun çalışma temposuna sahip birçok insan için mümkün değildir. Burada yapılması gereken olabildiği kadar azaltmak, gerekli durumlarda içmek ve fazladan su tüketmektir. Sıradan bir granül kahveden gereksiz yere üç dört fincan içmektense kaliteli bir çekirdek kahveden bir fincan içmek yeterlidir.

Sağlıklı Ara Öğünler

Ara öğünler vücudumuza sağlıklı yağları girmesin sağlamaktadır. Ceviz, fındık ve badem sağlık yağ açısından zengindir. Bunları tüketim şekli az olmak zorundadır fazla tüketildiği zamanlarda yağ olarak birikip kalabilir. Ayrıca bu tip kuru yemişlerin çiğ olarak tüketilmesi gerekmektedir. Kavrulmuş her kuru yemiş fazladan yağ ve tuz anlamına gelmektedir. Sağlık trendinde tuzun en aza indirilmesi gerektiği zaten bilinen bir durumdur. Kuru yemiş tüketimi ile fazladan tuz almaya gerek yoktur.

Detoks Suları

En büyük trend ise detoks sularıdır. Detoks suları hazırlanma şekline göre farklı işlevler görebilirler; Bu sulardan gerekli olanı günde ortalama 1-1.5 lt. Kadar tüketilebilir. Günlük su ihtiyacının tamamını detoks suyundan karşılamak doğru değildir mutlaka saf su da içmek gerekmektedir.

Cinsel Sağlık

Sağlık trendinin içinde cinsel sağlık mutlaka olmalıdır. Sağlıklı ve düzenli bir cinsel hayatı olmayan insanların mutlu olması mümkün değildir. Ayrıca cinsel sağlığın bozuk olması kişileri strese sokar ve ruh sağlıklarında bozulmalara sebebiyet verebilir. Cinsel sağlık ürünleri tüm çiftlere bu anlam da büyük katkılar sunmaktadır. Aktif bir cinsel hayatı olan ve partneri ile iyi anlaşan insanlar her zaman daha sağlıklı ve mutlu olan insanlardır. Cinsel güdüler insanların doğasında olan temel ihtiyaçlardan bir tanesidir.

Daha Fazla Hareket

Masa başı oturarak çalışan, her yere araba ile giden, her türlü alışverişini online olarak yapan insanlar pek de sağlıklı sayılmaz. İnsanın hayatında hareket eksin olduktan sonra geri kalan her şeyin tamam olması sağlıklı bir insan olması için yeterli değildir. Tamamen sağlıklı beslenen, su tüketimi fazla olan, cinsellik ve uykusu düzenli olan insanlar günde belli bir adımın altında hareket ettiklerinde maalesef ki sağlıklı sayılmazlar. İnsan vücudunu çalıştıran, kalbi yenileyen tek şey hareket etmektir. Bunun için arabaları bir kenara bırakıp bazı yerlere yürüyerek gitmekte fayda vardır. Market alışverişine dahi online sipariş verenlerin en azından bu işi kendileri yapması hareket etmelerini sağlayacaktır.

Yanında Öğün Taşıma

Eskiden sefer tasları vardı ve insanlar yanlarında yemek taşırdı. Yanında yemek taşıyanlara birçok insan garip bakardı ve belki de küçük görürdü. Zamanında beğenilmeyen ve hor görülen sefer tasları yeniden ortaya çıktı ve bu sefer adına sağlıkta trend dendi. Sağlıklı yaşamak isteyen herkesin yanında öğle yemeği için bir porsiyon yemek taşıması gerekmektedir. Bunun için küçük saklama kapları ya da bardak şeklinde yoğurt kapları kullanılabilir. Çevredeki insanların nasıl bakacağını önemsemeyin bir bardak müsli ve yoğurda hiç kimse hayır demez.

Minimal Bir Hayat

Sağlıklı bir hayat için minimal yaşamak gerekmektedir. Fazla eşya ve kaos her zaman yorucu olur. Daha sade ve daha küçük bir hayat daha az stres anlamına gelmektedir. Bundan dolayı sağlıklı bir hayat tercihe isteyenlerin en başta hayatlarını küçültmeleri gerekmektedir. Fazla eşyalardan, yorucu arkadaşlardan ve sizi yoran her şeyden kurtulun. Ruhunuzu dinlendirecek bir ortam yaratın ve daha az strese maruz kalın. Böylece saha sağlıklı bir hayatınız olacaktır. Sağlık Trendi Online Eczane Sitesi:  https://www.eczaanetrendi.com/ Viagra fiyat Kamagra jel Cialis fiyat